Jak zaaranżować mały salon?

0
1288
Sofy, fotele i pufy to dziś dość popularne rozwiązania. Jednak należy pamiętać, że mały salon to miejsce, w którym każdy centymetr jest na wagę złota | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Mieszkańcy bloków i niewielkich domów dobrze wiedzą, że mały salon to duży problem. Jeśli twój pokój dzienny jest niewielki, sprawdź jak mądrze go urządzić.

Nie bez powodu mówi się, że mały salon sprzyja rodzinnym relacjom. Wbrew pozorom, często okazuje się to prawdą, bowiem niemal każdy posiadacz dużego domu wie, że przestrzenne wnętrza sprzyjają rozluźnianiu relacji z członkami rodziny. Z kolei każdy mieszkaniec niewielkiego metrażu zauważa, że w małym domu o wiele łatwiej jest utrzymać i pielęgnować relacje z domownikami. Jednak nie należy zapominać, że aby nieduży salon zachęcał do spędzania w nim czasu, musi zostać odpowiednio zaaranżowany. Zanim zaczniesz działać bez planu, a przy tym zmarnujesz swój czas i pieniądze zobacz, jak zaaranżować mały pokój dzienny.

Mały pokój dzienny – jak zaaranżować?

Wybierz zimne kolory ścian

Projektanci wnętrz od zawsze powtarzają, że zbyt ciepłe kolory optycznie pomniejszają pomieszczenia. Toteż ciepłe barwy w salonie z pewnością się nie sprawdzą. Idealnym rozwiązaniem do niewielkiego pokoju dziennego okazują się za to jasne i dość chłodne kolory. Nie bez powodu biel, odcienie szarości, a także jasne błękity w ostatnich latach zyskały tak niebywałą popularność w małych pomieszczeniach. Ciekawym trikiem okazuje się pomalowanie krótszej ściany salonu na nieco ciemniejszy kolor. Zabieg ten to dość popularny sposób na optyczne powiększenie małego pokoju.

Zdecyduj się na jasną podłogę

Nie da się ukryć, że ciemna podłoga jest naprawdę piękna i niejednokrotnie zapiera dech w piersiach obecnych w domu gości. Jednak warto zauważyć, że ciemne kolory optycznie pomniejszają przestrzeń, a podłoga nie jest tutaj wyjątkiem. Ciemny parkiet w salonie sprawi, że pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie mniejszego i niższego, niż jest w rzeczywistości. Właśnie z tego względu najlepsza podłoga do małego salonu to ta o jasnej barwie. Mogą to być panele, płyty podłogowe czy też dywany lub wykładziny.

Mądrze wybierz meble wypoczynkowe

Sofy, fotele i pufy to dziś dość popularne rozwiązania. Jednak należy pamiętać, że mały salon to miejsce, w którym każdy centymetr jest na wagę złota. Właśnie z tego względu coraz więcej osób zamienia tradycyjną sofę i zwykły fotel, na mebel wypoczynkowy, jakim jest narożnik w kształcie litery L. Wielofunkcyjne narożniki z licznymi udogodnieniami znajdują się na stronie zeusmeble.pl/narozniki

Postaw na praktyczne meble do przechowywania

Ciemne meble do przechowywania, a do tego każdy w innym kolorze i o różnej wielości – to fatalny pomysł, a zwłaszcza wtedy, gdy chodzi o mały salon. W niewielkim pokoju dziennym warto zdecydować się na jednolite i proste meble, które nie przytłoczą – i tak już niezbyt okazałej – przestrzeni. Jakie meble do małego salonu wybrać? Mądrym rozwiązaniem z pewnością będą znajdujące się na całej powierzchni ściany jasne, lakierowane meble do przechowywania na wymiar. Jeżeli jednak takie rozwiązanie nam nie odpowiada, zawsze można zdecydować się na niskie meble, a dokładniej na niewielkie komody, które nie wpłyną na optyczne pomniejszenie salonu.


Materiał partnera zewnętrznego