Jak zaaranżować kawalerkę w industrialnym stylu?

0
384
przytulna kawalerka
Nie od dziś wiadomo, że dodatki tworzą klimat, a kawalerce urządzonej w stylu industrialnym jest on szczególnie ważny | fot.: materiał partnera

Mieszkania typu kawalerki cieszą się coraz większą popularnością. Wszak obecnie coraz częściej odchodzi się od wybierania dużych mieszkań, na rzecz właśnie tych o mniejszym metrażu, które są bardziej luksusowe i znajdują się w dobrej dzielnicy. Jednocześnie warto wiedzieć, że i kawalerkę można dobrze, a nawet świetnie zaaranżować i wcale nie jest to nad wyraz trudne. Ba! Można sprawić nawet, że ta małą przestrzeń stanie się tak luksusowa jak loft. Jak więc zaaranżować kawalerkę w industrialnym stylu?

Styl industrialny – poznaj jego zalety


Trzeba przyznać, że styl industrialny ma to coś, podobnie jak meble industrialne. Wszak przyciąga uwagę. Ale na tym zalety się nie kończą, bo zachwyca prostotą formy, gdzie nacisk kładziony jest na detale. Dodatki mogą nawiązywać do starych fabryk. Do tego nie trzeba martwić się o przytłoczenie wnętrza, wszak dodatkowo należy stosować jak najmniejszą ilość podziałów. A to oznacza, że nie trzeba nawet oddzielać strefy dziennej od kuchennej i w ten sposób zyskuje się większą ergonomię. Kolejną zaletą jest sama estetyka, która jest surowa, acz urzekająca. Widać tutaj inspiracje luksusowymi mieszkaniami urządzanymi w starych fabrykach, które zostały odremontowane. Obecnie wyrazem dobrego statusu społecznego jest posiadanie takiego mieszkania. Na szczęście nie trzeba wydawać tak dużych pieniędzy, bo zawsze można zaaranżować kawalerkę w stylu industrialnym, pamiętając o nadrzędnej zasadzie, czyli stosowaniu połączenia metalu i drewna.


Zacznijmy od podłogi


Skoro poznaliście już zalety stylu industrialnego, to czas przejść już do samych konkretów. Zacznijmy od wyboru materiału na podłogę i rzecz jasna tutaj jest wiele możliwości. Możecie postawić na płytki imitujące beton, albo też wybrać piękną podłogę drewnianą. Ale możecie też pójść o krok dalej i zdecydować się na panele winylowe, które mogą imitować oba te materiały i właśnie takie połączenie świetnie będzie się prezentować. Oczywiście zaletą paneli winylowych jest wysoka trwałość, ale i odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz fakt, że bardzo łatwo utrzymać je w czystości i to nie powinno nastręczać problemów. Także cena jest dużo niższa niż w przypadku, gdybyście zakupili płytki drewniane. Na tym etapie warto już pomalować ściany i rzecz jasna najlepszym wyborem będzie połączenie szarości, bieli czy odcieni stali, a do tego na części ścian warto ułożyć cegłę czerwoną. Trafnym wyborem jest ta z rozbiórki, która ma w sobie klimat XIX wieku, ale wykazuje się też ponadprzeciętną estetyką.


Meble industrialne to must have


Oczywiście meble industrialne to must have. Na pewno warto postawić na modele, których podstawa jest stalowa, a do tego blaty są wykonane z drewna. Takie połączenie to kwintesencja stylu industrialnego i piękno w czystej postaci. Jednocześnie posadowienie na linearnych nóżkach nie przytłacza pomieszczenia i sprawia, że utrzymanie czystości jest jeszcze łatwiejsze, co ma szczególne znaczenie, gdy jesteście astmatykami czy alergikami. Jakie meble wybrać? Na pewno szafa oraz komoda są niezbędne. Do tego niezbędny wydaje się rozkładamy stolik. Do kuchni także warto wybrać meble w industrialnym wydaniu, wśród których nie może zabraknąć półki wiszącej na metalowej podstawie. Do tego hokery i blat stworzą piękną przestrzeń. Ale polecamy także półki typu drabinki. Jednocześnie wcale nie musicie tworzyć przestrzeni typowo sypialnianej, bo zawsze możecie postawić na narożnik w kształcie liter L, który jest rozkładany.


Czas na dodatki, bo dodatki tworzą klimat


Nie od dziś wiadomo, że dodatki tworzą klimat, a kawalerce urządzonej w stylu industrialnym jest on szczególnie ważny. Dlatego też polecamy Wam dodatki z charakterem. Nie muszą być wcale nowe, wszak możecie wybrać się na targ staroci, gdzie zakupicie stare lampy, metalowe imbryki czy też ramki na zdjęcia. Oczywiście możecie też przejrzeć ogłoszenia, gdyż często można zakupić takie wartościowe starocie za bezcen.

Koniecznie skorzystajcie z naszych rad, a efekt wizualny Waszej kawalerki przerośnie Wasze oczekiwania. Zachwyt odwiedzających Wasze lokum gwarantowany, podobnie jak ergonomia i ponadczasowy charakter.

Materiał partnera