Jak zaaranżować kamień naturalny w swoim domu?

0
540
kamień naturalny w domu
Zanim stworzy się projekt, dobrze jest zwrócić uwagę nie tylko na wygląd kamienia naturalnego, ale przede wszystkim na jego właściwości | fot.: materiał partnera zewnętrznego

W modzie nadal są surowe, minimalistyczne, loftowe wnętrza. Z tego względu dużym powodzeniem cieszą się elementy wykończeniowe wykonane m.in. z grafitu, marmuru czy trawertynu. W jakim wydaniu prezentują się najlepiej? Podpowiadamy, jak zaaranżować kamień naturalny w swoim domu!

Jak zaaranżować kamień naturalny w swoim domu?

Wiele osób zastanawia się, jak zaaranżować kamień naturalny w swoim domu, by wyglądał stylowo. Szczególnie modne surowe granity wymagają odpowiedniej oprawy. W hurtowniach można znaleźć płytki oraz płyty w różnych kształtach i rozmiarach. Dzięki temu da się je wykorzystać niemalże do wszystkiego. Doskonale sprawdzają się przy pracach wykończeniowych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Zanim stworzy się projekt, dobrze jest zwrócić uwagę nie tylko na wygląd kamienia naturalnego, ale przede wszystkim na jego właściwości. Dla przykładu, do łazienki najlepiej dobrać wariant łatwy w czyszczeniu i odporny na wilgoć, zaś do ogrodu – odmianę dobrze znoszącą wysokie i niskie temperatury oraz zmienne warunki atmosferyczne. Aranżacja musi przecież nie tylko dobrze się prezentować, ale przede wszystkim być funkcjonalna. Co jednak najczęściej wykonuje się z kamienia?

Płytki i blaty z kamienia naturalnego

Zdecydowanie najmodniejsze są płytki z kamienia naturalnego. Kładzie się je na podłogach i ścianach, w łazienkach, kuchniach, przedpokojach, a także na ścieżkach ogrodowych czy tarasach. Prezentują się znacznie ciekawiej od typowych ceramicznych płytek oraz są od nich o wiele wytrzymalsze.

Bardzo popularne są także blaty z kamienia naturalnego. Granit czy marmur o efektownym wzorze sprawia, że cała kuchnia staje się niezwykle szykowna i stylowa. Odpowiednio zabezpieczona płyta zachowa idealną kondycję przez wiele lat. Wybrane odmiany wykazują odporność na wysokie temperatury, dlatego można swobodnie stawiać na nich gorące garnki bez żadnej podstawki. Opcja ta jest więc zarazem estetyczna i praktyczna.

Kamień naturalny jako elementy architektoniczne i ozdobne

Z kamieni naturalnych da się również wykonać zachwycające schody, murki czy inne realizacje. Projekty tego typu są niezwykle oryginalne, dlatego dodają wnętrzom charakteru. Przy tym doskonale sprawdzają się przez długi czas i wymagają wyłącznie prostych prac konserwacyjnych. Są znacznie praktyczniejsze od drewna czy innych materiałów.

Kamienie naturalne świetnie spełniają też rolę mniejszych akcentów wykończeniowych. Z ich pomocą można stworzyć m.in. piękne obudowy kominków, parapety czy półki. Częste jest także tworzenie ciekawych akcentów na elewacjach lub konstrukcji w ogródkach. Najważniejsze, by korzystać z materiałów dobrego gatunku. W ofercie hurtowni RR Granity można znaleźć szeroki wybór pięknych granitów, marmurów, trawertynów itp.

Masz już pomysł na to, jak zaaranżować kamienie naturalne w swoim domu? Stwórz projekt i wybierz do niego najlepsze jakościowo materiały. Zadbaj o to, by realizacja była piękna, funkcjonalna, a do tego wytrzymała!

Materiał partnera zewnętrznego