Jak wybrać sofę idealną? Na co zwracać uwagę przy wyborze kompletów wypoczynkowych?

0
1771
Sofa Arezzo
Idealna sofa powinna być głęboka i miękka, wówczas zapewni nam komfort i wypoczynek | fot.: sofoland.pl

Sofa to istotny element wyposażenia wnętrza, który ma wiele zastosowań. Służy właścicielom mieszkania podczas wizyty przyjaciół i w leniwe weekendy. Musi więc spełniać kilka podstawowych funkcji – ładnie się prezentować, być funkcjonalna oraz wygodna. Wybór odpowiedniej wcale nie jest taki prosty. Czym kierować się przy jej zakupie?

Przede wszystkim zależy to od tego, jak duże jest nasze mieszkanie. Jeśli dysponujemy niewielką przestrzenią to najlepiej sprawdzi się komplet na cienkich nóżkach przywołujący lekkość zastosowaną formą. W małym wnętrzu dobrym rozwiązaniem jest również wybór jasnych kolorów. Jeśli dysponujemy salonem o dużej powierzchni, wówczas nie ma ograniczeń co do kształtu. Nowoczesny design zagwarantuje w tym przypadku sofa 3-osobowa w popularnym obecnie stylu angielskim. Wykończenie w postaci pikowanych ozdób na podparciu w połączeniu z pastelowym kolorem da nowoczesny wygląd, który jest obecnie numerem jeden w trendach wnętrzarskich. Duży wybór oryginalnych kompletów wypoczynkowych proponuje firma Sofoland. W ofercie sklepu znajdują się zarówno mniejsze, 2-osobowe kanapy, szczególnie polecane do kawalerek. Nie zajmują zbyt wiele miejsca, a ich minimalistyczny wygląd doskonale uzupełnią dodatki w postaci miękkich poduszek lub ozdobnego koca. Dla miłośników klasycznych form dostępne są komplety wypoczynkowe, które będą idealnie współgrać z tradycyjnym wnętrzem. Oferta obejmuje również praktyczne narożniki. Stworzone w duchu nowoczesnego designu zdobią salon swoim niepowtarzalnym kształtem i ciekawym kolorem.

Kolejnym elementem ważnym przy wyborze odpowiedniego wyposażenia salonu jest jakość użytych materiałów. Meble tapicerowane powinny odznaczać się wysokogatunkowym doborem tkanin, a wnętrze, z którego są wykonane powinno być sprężyste i nie pozostawiać nieestetycznych wgnieceń. Codzienne użytkowanie nie powinno być widoczne. Dlatego też zewnętrzne obicie to kwestia, na którą powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze wymarzonego kompletu. Wygląd jest niezwykle istotną rzeczą, ale trwałość materiałów jest najważniejsza. Przed kupnem warto zwrócić uwagę na grubość obicia oraz to, czy tkanina jest podatna na przecieranie. Innymi ważnym parametrem jest odporność na ewentualne zabrudzenia – ten problem rozwiązuje wybór tkaniny folkowej. Swoim wyglądem imituje skórę, a co najważniejsze, wszelkie zabrudzenia nie wchłaniają się do wnętrza. Przy zakupie sofy dobrze jest też sprawdzić, czy wybrany materiał jest miękki i miły w dotyku. Istotną kwestią jest również bezpieczeństwo użytkowania. Staje się to ważne szczególnie w sytuacji, gdy nasza kanapa przypadkowo będzie miała styczność z iskrą ognia lub niedopałkiem papierosa. Warto dowiedzieć się od producenta czy jesteśmy zabezpieczeni na taki wypadek.

Pozostaje jeszcze najważniejsza ze wszystkich wymienionych funkcji – wygoda. Idealna sofa powinna być głęboka i miękka, wówczas zapewni nam komfort i wypoczynek.


Materiał partnera zewnętrznego