Jak wybrać designerską sofę?

0
749
designerska sofa
Balansując pomiędzy klasycznymi sofami oraz nowoczesnym stylem w końcu trafimy na designerskie projekty | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Designerska sofa – czyli jaka? Sprawdź najpopularniejsze modele!

Sofa często jest ozdobą salonu. Czy warto kupić designerską sofę? Jeśli tak, to jaką wybrać? Na te i inne pytania odpowiemy w naszym poradniku.

Design potrafi rządzić się własnymi zasadami, które wymagają otwartości na nowy poziom estetyki. Zatem kiedy powstaje pytanie: jaka sofa do salonu? Prostym wyborem będzie na przykład ręcznie wykonana sofa Florencja inspirowana projektem Florence Knoll, która pokazuje jak w prostocie istnieje drzemiąca siła designu.

Designerska sofa – czyli jaka?

Balansując pomiędzy klasycznymi sofami oraz nowoczesnym stylem w końcu trafimy na designerskie projekty. Sofy te idealnie nadają się do wnętrz, których właściciele doskonale zdają sobie sprawę z estetyki i jednoczesnej funkcjonalności. Wybierając jednak model, należy uwzględnić kilka czynników:

  • wielkość pomieszczenia – należy wymierzyć dokładnie miejsce, w którym docelowo stać ma sofa,
  • dotychczasowy wystrój – jeśli sofa jest nabytkiem do urządzonego już pokoju i czy będzie współgrała z obecnymi meblami,
  • wymiary sofy – zbyt duża sofa w małym pomieszczeniu będzie wyglądała nieestetycznie,
  • jej umiejscowienie i funkcje – czy będzie pełniła funkcję wyłącznie wypoczynkową, czy może musi posiadać dodatkową opcję spania.

Po dokładnym rachunku sumienia oraz szczegółowym przygotowaniu planu, można przejść do wyboru sofy.

Designerska sofa z ukrytymi funkcjami

Mieszkania w blokach lub kamienicach mają jedną cechę wspólną – bywają ciasne (zwłaszcza kawalerki). Czy zatem trzeba rezygnować z wygodnego miejsca do wypoczynku lub spania? Rozwiązaniem zarówno do salonu jak i sypialni (dla dorosłych i dla dzieci) są sofy rozkładane. Dzięki stabilnej i odpornej na uszkodzenia mechaniczne konstrukcji pozwala ona na wielokrotne składanie i rozkładanie. Kierując się wyborem designerskiej sofy należy zwrócić uwagę na to, czy jest wygodna. W końcu leżąc na niej będziemy się generować. Designerskie sofy mogą być wykonane ze skóry naturalnej (gładkie lub z włosiem) lub sztucznej.

Sofa designerska na lata

Sofy tapicerowane z wysokiej jakości materiałów są jednymi z najczęściej wybieranych przez klientów. Najchętniej kupowane są sofy w kolorze szarym, białym lub czarnym. Faktura materiału, estetyka wykonania, możliwość czyszczenia chemicznego – to tylko kilka z wielu zalet designerskich sof. Grube i szorstkie sploty tkanin są bardziej odporne na zabrudzenia oraz uszkodzenia zrobione przez zwierzęta. Z kolei tkaniny syntetyczne są mniej podatne na odkształcanie się.


Materiał partnera zewnętrznego