Jak przygotować dom na zimowe dni. Ocieplij swoje wnętrze

0
1183
Jasne wnętrze
Akcesoria w Twoich wnętrzach powinny mieć ciepłe odcienie. | materiał partnera zewnętrznego

Zima nas nie rozpieszcza. Niskie temperatury za oknem nie sprzyjają wyjściu z domu, z tego powodu więcej czasu spędzamy w jego wnętrzu. Powinniśmy zatem przygotować je tak, by było ciepłe i zachęcało do spędzenia w nim większej ilości czasu.

Okolice okien są najbardziej newralgicznymi punktami pomieszczeń zimą. Jeśli nie zadbamy o to, by przez okna nie uciekało ciepło, dużo pieniędzy możemy stracić na ogrzanie mieszkania. Warto je ocieplić ładnym pledem, czy inwestując w dobre, grube uszczelki.

Nasze grzejniki najczęściej usytuowane są tuż przy ścianie, która skutecznie wchłania ciepło. Możesz uchronić się przed tym inwestując w ekrany odbijające ciepło w kierunku wnętrza.

Firanki i zasłony to typowo polska ozdoba okien. Pamiętaj o tym, by w czasie zimy zastosować ich krótkie wersje. Tak, by cały grzejnik był odsłonięty. Zapobiegniesz tym, sposobem zatrzymania się ciepła za materiałem. Postaw na pastelowe kolory firanek, w przypadku zasłon możesz wybrać ciemniejszy, bardziej energetyczny kolor.

Akcesoria w Twoich wnętrzach powinny mieć ciepłe odcienie. Klimatu z pewnością dodadzą pięknie pachnące świece o zapachu cynamonu, pomarańczy, albo mandarynek. Dodatki. Tak naprawdę to one tworzą ostateczny klimat wnętrza. Warto zainwestować w piękne serwetniki, żywe cięte, bądź doniczkowe kwiaty, świeczniki, klimatyczne i barwne lampiony, miękkie poduszki na krzesłach, pledy…

Ponadto świetnie sprawdzą się także różnego rodzaju pledy, czy niewielkie polarowe koce. Okryjesz się nimi podczas długiego, zimowego wieczoru z książką. Możesz ułożyć je przy Twoim ulubionym fotelu, albo na krzesłach lub przy stole Twojej jadalni. Jeżeli szekasz stołu, który wprowadzi do Twojego wnętrza ciepło naturalnego drewna, idealnie sprawdzą się nowoczesne stoły od Hoom.

Nowoczesny stół Claire

Na zdjęciu, Stół Claire od Hoom.co


Materiał partnera zewnętrznego