Firany do pokoju z balkonem

0
12208
Firany do salonu
Przy zakupie firan na balkon warto też przemyśleć to, jak często balkon jest otwierany i czy drzwi są często użytkowane. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jak dobrać firany do pokoju z balkonem? Co w ofercie mają sklepy z firanami? Jakich błędów nie popełniać kupując firany do takiego pomieszczenia? Firany do pokoju z balkonem mogą być wyzwaniem Zwłaszcza, jeśli drzwi balkonowe nie są jedynym oknem w pomieszczeniu, a cała dekoracja okienna powinna być do siebie dopasowana. Jakie możliwości aranżacyjne mamy?

Długie firany do pokoju z balkonem

Najprostsza opcja pozwalająca na aranżację każdego typu okna – zarówno dużego (do podłogi) jak i okien tradycyjnych. To najbardziej typowy i najczęściej stosowany w polskich domach sposób aranżacji okien w pokoju z balkonem, który wymaga jedynie wymierzenia tego, jakiej szerokości powinny być poszczególne firanki. Przy zakupie firany na okno balkonowe połączone z oknem tradycyjnym zaleca się zakup dwóch osobnych firan na każde okno. Dzięki temu, otwieranie balkonu bądź okna będzie bardziej wygodne.

Firany krótkie i długie do pokoju z balkonem

Innym rozwiązaniem jest połączenie długiej firany balkonowej z krótkimi firanami sięgającymi parapetu. Tego typu komplety najczęściej sprzedawane są jako firany gotowe, gdzie w ramach tego samego wzoru, producent oferuje kilka rozmiarów wysokości i szerokości tej samej firany. Gotowe firany często są fantazyjnie wycinane dołem bądź posiadają żakardowe wzory poziome przy końcach firanek. Taki komplet wygląda elegancko i ekskluzywnie. Oczywiście możliwe jest również stworzenie kompletu firan krótkich i długich z firan na metry o ile są dostępne w różnych szerokościach. Warto pamiętać również o tym, że firany z żakardu można bez większego problemu skrócić od góry i uzyskać tym samym komplet firan krótkich i długich.

Przy zakupie firan na balkon warto też przemyśleć to, jak często balkon jest otwierany i czy drzwi są często użytkowane. Jeśli tak, to można rozważyć firany typu makarony, które pozwalają na swobodne przechodzenie przez drzwi bez konieczności odsuwania firany. Dobrym rozwiązaniem są tez firany z ołowianką bądź obciążnikami, które utrzymują firaną w pionie i nie pozwalają się jej nadymać i wybrzuszać przy silniejszym przeciągu. Przy często użytkowanym balkonie nie zaleca się tez firan z tkanin łatwo brudzących się.

Nowoczesne modne i tanie firany do pokoju i salonu gotowe lub na metry, polskie ekskluzywne firanki do salonu żakardowe lub woalowe znajdziesz w sklepie internetowym https://firaneo.pl/firany-do-salonu


Materiał partnera zewnętrznego