Ekspres do kawy: z pojemnikiem na mleczko czy bez? Który wybrać?

0
1863
ekspres do kawy pojemnik na mleko
Pojemnik na mleko jest udogodnieniem głównie dla osób, które piją duże ilości kaw mlecznych | fot.: materiał partnera

Ekspresy do kawy ciśnieniowe automatyczne są niezwykle popularne. Ich działanie jest banalnie proste, wymaga od użytkownika minimum aktywności – jego zadanie sprowadza się do wyboru ulubionej kawy, czasem dostarczania ziaren kawy do zbiornika i pilnowania czy nie trzeba wymienić filtra do wody lub włączyć funkcji samoczyszczenia. Ekspresy automatyczne potrafią przyrządzić naprawdę smaczną kawę mleczną i espresso, a przy tym ułatwiają codziennie dostarczanie kofeiny do układu krwionośnego.

Z pojemnikiem na mleko czy bez pojemnika?

Jeśli zdecydowaliście się na zakupienie ekspresu automatycznego, z pewnością zdajecie sobie sprawę z niezwykle szerokiego wyboru jaki dostępny jest na Coffeedesk.pl. Być może zadajecie sobie pytanie, czy potrzebny jest Wam ekspres z pojemnikiem na mleko, czy może dacie radę obejść się bez niego. Wyjaśnijmy sobie przede wszystkim, jak działa spienianie mleka w takich ekspresach – za pomocą elastycznej rurki ekspres pobiera mleko z jakiegokolwiek pojemnika (może być to karton), spienia je pod ciśnieniem i otrzymujemy ulubioną kawę mleczną.

Po co zatem jest specjalistyczny pojemnik na mleczko? Posiada on kilka funkcji. Przede wszystkim jest elementem pasującym do całości ekspresu, dopełnia go estetycznie. Po drugie wyjmowany pojemnik na mleko umożliwia sprawne i proste czyszczenie systemu spieniania. Niektóre pojemniki na mleko mają również funkcję utrzymania niskiej temperatury mleka – zimne mleko, w temperaturze około 4 stopni, łatwiej się pieni, staje się odpowiednio aksamitne i sprężyste.

Kiedy wybrać ekspres z pojemnikiem na mleko?

Przede wszystkim jeśli pijecie dużo kaw mlecznych, ekspres ze zbiornikiem na mleko będzie spełniał Wasze oczekiwania. To dobre rozwiązanie zwłaszcza jeśli posiadacie otwartą kuchnię, która łączy się z salonem, całość ekspresu będzie prezentowała się lepiej niż jeśli nieustannie stał by przy nim karton z mlekiem. Łatwiej będzie również zachować czystość systemu spieniającego. Ponadto uchroni Was to przed marnowaniem mleka, ponieważ będziecie mogli wlać dokładnie tyle mleka, ile potrzeba.

Kiedy zdecydować się na ekspres bez pojemnika na mleko?

Pojemnik na mleko jest udogodnieniem głównie dla osób, które piją duże ilości kaw mlecznych. Jeśli kupujecie ekspres automatyczny po to, aby cieszyć się piciem espresso, americano i innych czarnych kaw na bazie espresso, a kawę mleczną przygotowujecie głównie dla gości, to taki element ekspresu będzie zwyczajnie zbędny i nieużywany. Warto jest znać swoje potrzeby i preferencje, aby móc dokonać najbardziej sensownego dla siebie wyboru.

Materiał partnera