Drewniane altany ogrodowe – odrobina relaksu w Twoim ogrodzie

0
4299
Altana ogrodowa
Za solidne konstrukcji altanę ogrodową drewnianą trzeba zapłacić od 1,5 – 2 tys zł. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Upalne, letnie słońce potrafi być tak samo mocno pożądane, jak męczące. Aby cieszyć się w pełni urokami natury, będąc jednocześnie osłoniętym od nadmiernego promieniowania, należy pomyśleć o zadaszeniu. Drewniana altanka ogrodowa to jedna z najbardziej popularnych i wdzięcznych dla oka opcji. Klienci sięgają po nią coraz częściej kosztem wiat z polipropylenu, które imitują namioty piknikowe. Dlaczego warto zainwestować w drewnianą altanę ogrodową ? Śpieszymy z odpowiedzią!

Drewniana altana to uroczy obiekt w ogrodzie na długie lata

To co w pierwszej kolejności sprawia, że altana ogrodowa z drewna zyskuje nad wiatą, jest fakt, że jest bardzo długowieczna. Dzieje się tak za sprawą jakościowego i dobrze impregnowanego drewna. Jest ono odporne na uszkodzenia mechaniczne, silne powiewy wiatru, zmienną temperaturę czy opady atmosferyczne. Nie można tego samego powiedzieć o metalowym szkielecie wiaty, która przez swoją niewielką masę własną jest obiektem dosyć podatnym, szczególnie na wiatr. Drewniana altana ogrodowa może być wystawiona na zewnątrz przez cały rok, prezentując się stale tak samo dobrze.

Altana ogrodowa z drewna jest produktem, który jest bardzo uniwersalny jeśli chodzi o stylistykę. Trudno nie przyznać racji stwierdzeniu, że drewno praktycznie nie wychodzi z mody. Jakkolwiek nie byłaby zaaranżowana nasza przydomowa przestrzeń, drewniana altana ogrodowa wygląda zawsze tak samo uroczo i elegancko. Trwałość i uniwersalność to wystarczające poręczenie, że altanka z drewna będzie inwestycją trafioną.

Altana poszerzonaFot. Przeglądaj funkcjonalne Altany ogrodowe na ProduktyOgrodowe.pl

Altanka ogrodowa z drewna – Twoja oaza intymności i miejsce wspólnych posiłków

To, co urzeka w altanie ogrodowej z drewna to fakt, że posiadając ścianki osłonowe lub płotki sprawia wrażenie częściowo zamkniętej. Goście lub domownicy mogą gromadzić się w jej wnętrzu niczym w jadalni, jednocześnie stale korzystając z uroków natury i świeżego powierza. Do drewnianego szkieletu altany ogrodowej łatwo dobrać asortyment: drewniane meble ogrodowe, szpalery i płotki osłonowe wokół niej. Wszystko jest więc utrzymane w jednej stylistyce – niedrogo i bardzo przyjemnie dla oka.

Altana z dachem drewnianymŹródło: www.produktyogrodowe.pl/20-altany-ogrodowe

Ile kosztuje drewniana altana ogrodowa?

Za solidne konstrukcji altanę ogrodową drewnianą trzeba zapłacić od 1,5 – 2 tys zł. Na cenę ma wpływ jej rozmiar, wykorzystany surowiec, typ zadaszenia oraz jego pokrycie, obecność dodatkowych elementów, jak płotki, podesty czy meble ogrodowe. Cena dotyczy klasycznych altan otwartych na planie koła lub prostokąta. Na rynku nie brakuje bardzo stylowych altan zamkniętych lub częściowo zamkniętych, wspaniale zdobionych, z reguły na zamówienie, tak aby altana ogrodowa pasowała do aranżacji jaka panuje w całym domu.

W cenie altany ogrodowej z drewna znajdują się poszczególne elementy do samodzielnego montażu bezpośrednio na naszej działce oraz zestaw niezbędnego okucia ze stali nierdzewnej. Wszystkie dodatkowe elementy, jak stoły, ławy, oświetlenie itd. nabywane jest zazwyczaj we własnym zakresie. Polecamy skorzystać z renomowanych producentów drewnianych produktów ogrodowych, gdyż mamy wówczas gwarancję solidnego wykonania.

Altana RomanticaŹródło: www.produktyogrodowe.pl/20-altany-ogrodowe


Materiał partnera zewnętrznego