Diabeł tkwi w szczegółach – jakie dodatki do salonu?

0
1205
Meble włoskie - salon
Każdy salon, prócz konkretnego wystroju, ma również własny nastrój. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Każdy salon, prócz konkretnego wystroju, ma również własny nastrój. Tworzą go zazwyczaj dodatki, które często niestety nadal wybiera się głównie na zasadzie wyboru pomiędzy funkcjonalnością a estetyką. Tymczasem bez trudu wybrać można dziś takie dodatki, które będą doskonale pasować do wyglądu danego wnętrza, ale również pozostaną bardzo praktyczne w codziennym wykorzystaniu

Zależnie od tego, czego oczekujemy od naszego salonu, możemy łatwo przygotować przystępne wnętrze, decydując się na przemyślany dobór dodatków. Wbrew wszystkiemu nie jest to wcale takie trudne – wystarczy odrobina wyobraźni i kreatywności. Większość prezentowanych przez nas dodatków świetnie uzupełni meble włoskie doskonałej jakości.

InternoItaliano - magazyn wnętrzarski
Jakie dodatki do salonu? | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Sposób na większe wnętrze

W wielu salonach problemem jest strona wizualna wnętrza. Co to oznacza? Przede wszystkim zbyt małe rozmiary salonu, z których nie jesteśmy zbyt zadowoleni. Zwykło się uważać, że w takich przypadkach dodatki będą tylko optycznie zmniejszać wnętrze, tymczasem dobrze dobrane – świetnie je powiększą. Mowa rzecz jasna o lustrach. We wnętrzu nowoczesnym, uporządkowanym pod względem kątów i bardziej geometrycznym świetnie sprawdzą się lustra w formie bloków (1), dodatkowo dodające do wnętrza przestrzeni. Z kolei w każdym impresjonistycznym salonie uzupełnionym w meble włoskie sprawdzą się raczej kształty okrągłe (2), świetnie dodające nietypowego charakteru całemu wnętrzu. Zróżnicowane cieniowania luster będą świetnie dodawać głębi koloru zwłaszcza we wnętrzach bogato oświetlonych czy w skandynawskim stylu.

Wielkomiejsko i… przytulnie

W rozmaitych wnętrzach problemem wydają się być zbyt zagracone przestrzeni – w salonie to szczególnie ważne, bo wpływa na odbiór wizualny całego pomieszczenia. Idealną alternatywą jest stworzenie miejsca do trzymania tego, co lubimy mieć pod ręką – np. gazet. W tym przypadku sprawdzi się składany stojak (3), dzięki któremu ułożymy całą aktualną prasę. Jednocześnie doskonale będzie tworzył nowoczesny charakter wnętrza.

Salon o wielu twarzach

Jeśli często podejmujemy gości, ale jednocześnie nie mamy w salonie za wiele miejsca na spory stół, możemy przystosować do swoich potrzeb przesuwane stoliki (4), które mają wiele przydatnych półek – np. na alkohol czy przekąski. Mają dość nowoczesny wygląd, a przy tym bardzo przystępną formę, dzięki której nie musimy nosić rozmaitych przekąsek, a wystarczy je po prostu przetoczyć do innego pomieszczenia. Dzięki temu sprawdzą się również w sypialni, gdy będziemy chcieli przygotować ukochanej osobie śniadanie do łóżka.


Artykuł powstał przy współpracy z firmą InternoItaliano – Meble włoskie Wrocław, będącej polskim importerem i dystrybutorem ekskluzywnych marek włoskich mebli.