Dekoracyjne magnesy na lodówkę

0
626
Decor magnesy
Takie drobne elementy dekoracyjne mogą naprawdę odmienić każde wnętrze, w tym kuchnię | fot.: decormint.com.pl

Istnieje wiele pomysłów na udekorowanie pomieszczeń, w tym kuchni. Oprócz zastosowania dekoracyjnych płytek do dekoracji można użyć także tapet, w tym fototapet, obrazów, plakatów, kalendarzy, a nawet… magnesów na lodówkę.

Takie drobne elementy dekoracyjne mogą naprawdę odmienić każde wnętrze, w tym kuchnię. Nie trzeba od razu remontować całego pomieszczenia. Wystarczy je odświeżyć, stosując niedrogie dodatki. Dzięki nim, nie trzeba wydawać fortuny i tracić dużo czasu.

Stylowe dodatki do kuchni

Jeśli chodzi o dodatki do kuchni, to jest w czym wybierać. Można na jednej ze ścian, a nawet i w całym pomieszczeniu położyć designerską tapetę czy fototapetę. A można także postawić na coś mniejszego, czyli obrazy albo plakaty. Oryginalną ozdobą ściany może stać się także designerski kalendarz. Ostatnio popularną ozdobą kuchni są stylowe magnesy na lodówkę, które, rzecz jasna, różnią się od tych przywożonych z podróży czy otrzymywanych jako souveniry.

Obrazy na płótnie oraz w ramach są popularną dekoracją wnętrz. Dostępnych jest naprawdę wiele wzorów i kolorów. Te na płótnie są drukowane w technologii cyfrowej, zatem jakość wydruku jest naprawdę wysoka, a dodatkowo są odporne na działanie wilgoci w przeciwieństwie do tradycyjnych obrazów malowanych na płótnie. Są dostępne w czterech orientacjach (pionowej, poziomej, panoramicznej i kwadratowej) oraz w różnych formatach.

Obrazy można dopasować do rodzaju pomieszczenia oraz stylu wystroju wnętrza. Na przykład do pokoju dziecięcego można wybrać coś zabawnego i kolorowego, do sypialni motywy stonowane – na przykład roślinne, abstrakcję do nowoczesnego wnętrza, a do kuchni obraz nawiązujący do gotowania. Także kolor ramy można dobrać tak, by wpisywał się w dany styl. Jest to dekoracja uniwersalna, a także ponadczasowa.

Warto także rozważyć tapetę. Tapety wracają do łask, jednak obecnie stosuje się nie papierowe, lecz winylowe i flizelinowe, które można łatwo zdjąć, bez ryzyka, że odejdą razem z farbą. Poza tym, takie tapety są trwałe i odporne na uszkodzenia. Wybór wzorów jest naprawdę oszałamiający – można zdecydować się na designerską tapetę albo coś bardziej stonowanego. Bardzo modne są ostatnio fototapety, dzięki którym do wnętrza można wprowadzić na przykład odrobinę natury. Tapetę warto położyć tylko na jednej ścianie, w innym wypadku może być zbyt przytłaczająca.

Alternatywą dla obrazów są plakaty. Są dostępne w wielu wzorach (mogą to być ilustracje, widoczki, abstrakcyjne motywy, plakaty typograficzne itp.) oraz formatach, więc na pewno każdy znajdzie coś do swojego wnętrza. By plakaty pasowały do danego wnętrza, warto dobrać odpowiedni sposób montażu (np. antyrama, rama, wieszak itd.). Zaletą plakatów jest to, że jeśli się znudzą, to łatwo i szybko można wymienić je na inne. Do kuchni świetnie nadają się plakaty o tematyce kulinarnej – np. z przepisami.

Piękną dekoracją może być także kalendarz – w formie jednostronicowej czy też wielostronicowej. Kalendarz z fajnymi grafikami jest nie tylko ozdobą, ale jest także praktyczny i przydatny. Każda grafika w kalendarzu jest jednocześnie plakatem. Dużą zaletą tego typu dekoracji jest to, że po roku można ją zmienić na inną.

Ciekawym sposobem na udekorowanie kuchni jest także wykorzystanie magnesów dekoracyjnych, które przyczepia się na lodówce. Ciekawe wzory magnesów na lodówkę można znaleźć na stronie: https://www.decormint.com/pl/magnesy-dekoracyjne-na-lodowke.

Magnesy dekoracyjne na lodówki

Rzecz jasna, warunkiem ozdobienia kuchni magnesem dekoracyjnym jest posiadanie lodówki nie w zabudowie. Można je także przyczepić do ściany pomalowanej farbą magnetyczną. Jest to zupełnie nowy pomysł na dekorację wnętrz. Grafiki na magnesach na lodówkę są ciekawe, kolorowe, zabawne i inspirujące, związane z tematyką kuchenną, choć niekoniecznie. Można je łączyć w kolekcje tematyczne. Jeśli się znudzą, można je szybko zdjąć i wymienić na inne, są zatem bardzo praktyczne.

Każdy magnes jest dostępny w dwóch formatach – 9×13 i 15×21 oraz w wielu wzorach i kolorach. Dzięki magnesom dekoracyjnym na lodówkę można wprowadzić do przestrzeni kuchni trochę humoru – wiele wzorów zawiera zabawne grafiki i tekst. A to bardzo ważne, gdyż ilekroć spojrzy się na lodówkę, można się uśmiechnąć i poprawić sobie nastrój. Grafiki na magnesach mogą być także bardziej praktyczne i zawierać przepisy, porady czy inne informacje przydatne podczas gotowania.


Artykuł sponsorowany