Czym się kierować przy wyborze dobrego odświeżacza powietrza?

0
531
olejek zapachowy odświeżacz powietrza w toalecie
Na rynku dostępnych mamy wiele odświeżaczy powietrza, które zakupić możemy w wielu ciekawych kompozycjach zapachowych | fot.: stock.adobe.com

Wszyscy wiemy, że o przyjemności wynikającej z przebywania w konkretnym pomieszczeniu decyduje między innymi zapach, który w nich panuje. Z oczywistych względów wiadomo, dlaczego odpowiedni odświeżacz powietrza powinniśmy umieścić w łazience, w kuchni, a nawet w biurze lub w salonie, po to, aby komfortowo spędzało się czas w tych pomieszczeniach. Na rynku dostępnych jest wiele odświeżaczy różnego rodzaju, które cechują się różnorodnością oraz funkcjami, jak i sposobem działania. Jak wybrać odpowiedni odświeżacz powietrza i na co zwrócić uwagę, aby wybór był odpowiedni? Podpowiadamy.

Najważniejsza kwestia – rodzaj odświeżacza powietrza

W sklepach znajdziemy wiele różnorakich odświeżaczy powietrza, które różnią się między sobą przede wszystkim metodą działania. Dostępne mamy odświeżacze elektryczne, które doskonale sprawdzą się w salonie, albo w łazience, pozwalają nam bowiem samodzielnie wybierać oraz dostosować zapach i jego intensywność do swoich własnych wymagań. Na rynku znajdziemy także odświeżacze powietrza z czujnikiem ruchu, które rozpylają zapach, w sytuacji, gdy wyczują czyjś ruch w pomieszczeniu. Z tego względu może to być dobry wybór do łazienki, zaś niekoniecznie sprawdzi się na przykład w salonie lub ruchliwym korytarzu, gdzie po prostu szybko ulegnie wyczerpaniu. Oprócz dwóch wymienionych wyposażyć możemy się jeszcze w odświeżacz w sprayu, który sprawdzi się w każdej sytuacji, odświeżacz z patyczkami, który będzie dobrym wyborem do salonu lub biura, lub też odświeżacz w żelu, który doskonale sprawdzi się w małych pomieszczeniach. Warto dostosować rodzaj odświeżacza do danego pomieszczenia, tak, aby w salonie pełnił on jednocześnie funkcję dekoracyjną, a w łazience był dyskretny i praktycznie niewidoczny.

Intensywność oraz rodzaje zapachów – wybór zależny od naszego gustu

Na rynku dostępnych mamy wiele odświeżaczy powietrza, które zakupić możemy w wielu ciekawych kompozycjach zapachowych. Najbardziej popularne zapachy odświeżaczy, które dostępne są w sklepach, to najczęściej zapach cytrusowy, morski oraz leśny. Pierwszy z nich na pewno sprawdzi się w łazience, podczas gdy ostatni, będzie idealną kompozycją zapachową do sypialni bądź salonu. Nie musimy jednak decydować się na najbardziej klasyczne zapachy, bowiem wiele firm produkujących odświeżacze powietrza posiada w swojej ofercie bogaty wybór najróżniejszych zapachów, zdecydowanie więc jest z czego wybierać. Kolejna kwestia, na którą powinniśmy zwrócić uwagę to intensywność zapachu, która najczęściej zależy od indywidualnych preferencji. Jeżeli ciężko zdecydować się nam na konkretną intensywność, warto wybrać odświeżacz elektryczny, który pozwoli nam dowolnie modyfikować jej poziom.

Skład odświeżacza powietrza – ważna kwestia, jeżeli jesteśmy alergikami

Generalnie powinno się zwracać uwagę na skład odświeżacza powietrza podczas jego zakupu. Jest to istotne, aby uniknąć potencjalnych alergenów, jeżeli jesteśmy na jakiś składnik uczuleni. To także bardzo ważna rzecz, jeżeli zależy nam na tym, aby wyposażyć się w odświeżacz powietrza z jak najmniejszą zawartością szkodliwych i chemicznych składników. Wtedy warto postawić na naturalne odświeżacze, o których skład możemy być spokojni.

EJA