Cztery pomysły na ciekawe ozdoby ścienne

0
3911
Ciekawy obraz na niebieskiej ścianie
Nawet niewielki dodatek potrafi skutecznie ożywić wnętrze, podkreślić jego charakter oraz przełamać monotonię pustych płaszczyzn. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Nie ma znaczenia, czy twoje mieszkanie jest ciasne, czy też przestronne – dobrze, jeśli na ścianach pojawią się dekoracje. Nawet niewielki dodatek potrafi skutecznie ożywić wnętrze, podkreślić jego charakter oraz przełamać monotonię pustych płaszczyzn. Dekoracje powinny być jednak dopasowane do wystroju wnętrza i gustów jego użytkowników. Znalezienie efektownych i oryginalnych ozdób nie jest łatwe. Oto cztery pomysły na ich stworzenie.

  1. Naklejki ścienne
  2. Obrazy na płótnie
  3. Półki ze skrzynek
  4. Gipsowe rozety

Naklejki ścienne

W internecie można łatwo znaleźć firmy, które na zamówienie wykonają dowolne naklejki. Mogą to być abstrakcyjne, geometryczne wzory, motywy kwiatowe lub bardziej konkretne projekty. Możliwości są właściwie nieograniczone, a wybór tego, co znajdzie się na naklejkach ściennych zależy tylko od twojej wizji. Dzięki nim ozdobisz zarówno salon czy sypialnię, jak i pokój dziecięcy lub jadalnię, dostosowując je do przeznaczenia i charakteru pomieszczenia.

Obrazy na płótnie

Obrazy na płótnie to dekoracja ścienna znana od setek lat. Zawsze była uznawana za idealny dodatek do stylowych wnętrz. Dzięki ofercie firm nadrukowujących na rozpięte na ramie płótno, możesz zawiesić na ścianie swojego mieszkania reprodukcję właściwie dowolnego obrazu. We wnętrzach urządzonych z szacunkiem dla wnętrzarskich tradycji najlepiej będzie prezentować się klasyczne malarstwo, zaś twórczość współczesnych artystów okaże się świetnym wyborem do nowoczesnego, minimalistycznego mieszkania.

Półki ze skrzynek

To absolutny hit ostatnich lat, a zarazem świetny sposób na to, niskim kosztem odmienić swoje mieszkanie. Wystarczy tylko drewniana skrzynka po owocach, wiertarka i kołki, by przymocować je do ściany. Takie półki nie wytrzymają wprawdzie naprawdę dużego obciążenia, jednak z powodzeniem można postawić na nich kilka książek, wazon z kwiatami, figurkę lub dekoracyjną lampkę. Dobrym pomysłem może okazać się też pomalowanie skrzynki na biało, co nada jej przyjemnego, rustykalnego charakteru.

Gipsowe rozety

Tego typu ozdoby to doskonały pomysł dla wszystkich, którzy chcieliby nadać wnętrzom swojego mieszkania eleganckiego, wręcz pałacowego charakteru. Wykonane z gipsu rozety i inne sztukaterie nie są drogie, a mogą naprawdę odmienić pomieszczenie, w którym się znajdą. Ich zaletą jest również nieskomplikowany montaż, do którego potrzebny jest jedynie specjalny klej. Rozety z gipsu można pozostawić białe lub pomalować na dowolny kolor – szczególnie dobrze sprawdzą się delikatne, pastelowe barwy.


Materiał partnera zewnętrznego