Bezpieczeństwo zakupu mieszkania u dewelopera

0
804
młoda para z dzieckiem na łące
Nie ulega wątpliwości, że zakup mieszkania to poważna decyzja oraz duże obciążenie finansowe. Dlatego podpisując umowę z deweloperem powinno się mieć pewność, że transakcja jest bezpieczna i nie straci się inwestowanych pieniędzy | fot.: materiał partnera zewnętrzego

Zakup mieszkania deweloperskiego ma wiele zalet. Wśród nich pojawia się możliwość jego aranżacji według własnych preferencji, a także nowoczesność i ergonomia zapewniająca maksymalną funkcjonalność i komfort użytkowania. Szukając wymarzonego mieszkania w Krakowie warto zainteresować się inwestycją mieszkaniową przy Alei Pokoju dewelopera Budrem z uwagi na jego bogatą i różnorodną ofertę oraz bezpieczeństwo zakupu.

Duży wybór mieszkań w dogodnej lokalizacji

Mieszkania deweloperskie przy Alei Pokoju w Krakowie proponowane przez firmę Budrem zostały zaprojektowane tak, aby sprostać wymaganiom i oczekiwaniom różnym klientom. W ramach inwestycji ma powstać sześciokondygnacyjny budynek mieszkalny oferujący mieszkania o różnych metrażach (od 32 do 75 m²) z balkonami i ogródkami o przestrzeni mieszkalnej zagospodarowanej w sposób niezwykle funkcjonalny. Niewątpliwym atutem owych mieszkań jest ich dogodna lokalizacja oraz bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura.

Do zapoznania się z ofertą deweloperską firmy Budrem zachęcają i ułatwiają liczne wizualizacje, dzięki którym można poczuć przestrzeń poszczególnych mieszkań i odbyć po nich wirtualny spacer.

Bezpieczeństwo inwestycji

Nie ulega wątpliwości, że zakup mieszkania to poważna decyzja oraz duże obciążenie finansowe. Dlatego podpisując umowę z deweloperem powinno się mieć pewność, że transakcja jest bezpieczna i nie straci się inwestowanych pieniędzy. Nie ma takiej obawy w przypadku firmy deweloperskiej Budrem, która ma dużą renomę i posiada liczne rekomendacje. Firma działa na rynku deweloperskim od 25 lat, ma bogate doświadczenie, a ich inwestycje mieszkaniowe cieszą się dużym zainteresowaniem. Od początku swojej działalności Budrem zrealizował ponad 208 tysięcy metrów kwadratowych mieszkań.

Decydując się na zakup mieszkania przy Alei Pokoju w Krakowie od dewelopera Budrem można liczyć na wsparcie w zakresie doradztwa finansowego. Deweloper w ramach współpracy z bankiem i doradcą finansowym specjalizującym się w kredytach i pożyczkach hipotecznych, oferuje bezpłatne usługi w zakresie pośrednictwa finansowego. Dzięki temu klienci firmy Budrem mogą otrzymać profesjonalną pomoc w ubieganiu się o kredyt na mieszkanie dostosowany do ich indywidualnych potrzeb.

Ponadto inwestycja mieszkaniowa przy Alei Pokoju jest realizowana zgodnie z ustawą deweloperską (z dnia 16 września 2011 roku) nakładającą na dewelopera obowiązek prowadzenia mieszkaniowego rachunku powierniczego dla każdej inwestycji. W tym przypadku jest to otwarty rachunek powierniczy.

Atuty otwartego rachunku powierniczego

Warto nadmienić, że rachunek powierniczy jest rodzajem rachunku bankowego, służącego do rozliczeń między nabywcą a deweloperem. To właśnie na rachunek powierniczy trafiają pieniądze przeznaczone na zakup nieruchomości będącej w budowie. Takie rozwiązanie ma chronić kupującego. To bank czuwa nad bezpieczeństwem całej transakcji wypłacając deweloperowi pieniądze zgodnie z ustaleniami zawartymi w umowie deweloperskiej. W przypadku otwartego rachunku powierniczego pieniądze nabywcy są wypłacane inwestorowi w miarę postępu budowy i są na przykład zwracana jeśli deweloper ogłosi upadłość. Ponadto deweloper może dysponować środkami znajdującymi się na rachunku powierniczym tylko i wyłącznie do celów związanych z daną inwestycją (dla której owy rachunek jest prowadzony).

Co więcej bank wypłaca deweloperowi pieniądze nabywcy w określonych transzach zgodnie z harmonogramem prac budowy. Po zakończeniu pewnego etapu budowy na miejsce inwestycji jedzie Inspektor Nadzoru Budowlanego i ocenia czy wszystkie prace w zakresie danego etapu zostały wykonane. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości bank wstrzymuje wypłatę środków. Jeśli wszystkie prace przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem wówczas pieniądze kupującego są wypłacane inwestorowi zgodnie z podpisaną umową deweloperską. Warto również podkreślić fakt, że dzięki temu, że wypłaty są realizowane etapami nabywcy nie muszą wpłacać wszystkich środków jednorazowo.


Materiał partnera zewnętrznego