5 rozwiązań dla nowoczesnej kuchni. Czego nie może w niej zabraknąć?

0
822
nowoczesna kuchnia
W nowoczesnej kuchni strefa przechowywania ulega całkowitej metamorfozie | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Nowoczesna kuchnia powinna być wyposażona w rozwiązania ułatwiające codzienne funkcjonowanie. Czego nie może w niej zabraknąć? Prezentujemy godne uwagi nowinki technologiczne, które całkowicie odmienią Twoje wyobrażenie o tym pomieszczeniu!

Nowe rozwiązania do przechowywania i segregacji

W nowoczesnej kuchni strefa przechowywania ulega całkowitej metamorfozie. Aby zwiększyć wygodę korzystania z zabudowy, warto zwrócić uwagę na szafki cargo. System szuflad lub koszy, przytwierdzonych do frontu szafki, pozwala na przechowywanie większej liczby naczyń i akcesoriów niż ma to miejsce w klasycznych meblach. Na polskim rynku znajdziemy funkcjonalne wyposażenie wewnętrzne typu typu cargo w rozmaitych rozmiarach, dopasowane do wysokiej i niskiej zabudowy. W kuchni urządzonej w stylu nowoczesnym nie może zabraknąć wąskich szafek cargo, które idealnie nadają się do trzymania przypraw, butelek czy środków czystości. Modele o większych rozmiarach znajdują bardziej wszechstronne zastosowania. Formuła wysuwanego kosza świetnie sprawdza się np. dla pojemników do segregacji odpadów.

Kolejne funkcjonalne rozwiązanie to szuflady typu Sambox, które wyróżniają się płynnym i cichym działaniem oraz delikatnym automatycznym domykaniem. Zamocowane na wysokiej jakości rolkach posiadają zabezpieczenie, które chroni je przed wypadaniem z prowadnic. Są uznawane za wyjątkowo bezpieczne i komfortowe w użytkowaniu. W zachowaniu idealnego porządku w szufladzie pomogą nam z kolei systemy segregacji, które umożliwiają podzielenie jej na kilka odrębnych stref. Dzięki temu sztućce już nigdy się nie pomieszają, a akcesoria, po które sięgamy najczęściej, zawsze będą na nas czekać w tym samym łatwo dostępnym miejscu.

Świeże spojrzenie na szafki narożne

Szafki narożne są niezastąpione zwłaszcza w kuchni o małym metrażu. Warto rozejrzeć się za nowoczesnym modelem wyposażonym w wysuwaną półkę typu nerka albo ruchomym koszem na prowadnicach. Z takiej szafki będziemy korzystać bez konieczności schylania się i sięgania w głąb. Półkę zamontowaną stabilnie na gładko działających rolkach wyciągamy i chowamy jednym ruchem ręki, co zapewnia wygodę jej użytkowania.

Estetyczna i praktyczna zabudowa AGD

Nowoczesna kuchnia jest nie tylko funkcjonalna, lecz także piękna. W stworzeniu spójnej, eleganckiej aranżacji pomoże zabudowa AGD. Lodówka, piekarnik i zmywarka dzięki stworzonej na wymiar zabudowie nie będą nieestetycznie odstawać od ścian. Duże urządzenia AGD gładko wtopione w płaszczyznę frontów szafek stworzą wrażenie porządku, a kuchnia będzie wyglądać na bardziej przestronną. Pamiętajmy, że do zabudowy nadają się także małe akcesoria gospodarstwa domowego. Kuchenkę mikrofalową możemy umieścić nad piekarnikiem, a okap sprytnie ukryć w szafce. Taki zabieg sprzyja oszczędności miejsca i pozwala maksymalnie spożytkować dostępną przestrzeń.

Wyższy komfort pracy z oświetleniem podszafkowym

Każdy miłośnik gotowania zgodzi się, że dostęp światła ma kluczowy wpływ na komfort pracy. System oświetlenia podszafkowego, który skupia światło na blacie roboczym, jest zatem niezastąpionym rozwiązaniem w nowoczesnej kuchni. Mogą to być małe lampki halogenowe zamontowane w równych odstępach. Jeśli nie przepadasz za oświetleniem punktowym, zainwestuj w listwę LED, która znakomicie nada się do doświetlenia długiej powierzchni roboczej. Warto także rozważyć zainstalowanie czujnika ruchu, automatycznie włączającego i wyłączającego światło. Dzięki niemu unikniemy konieczności dotykania włącznika mokrymi lub brudnymi rękami.

Gniazdko zawsze pod ręką

Godne uwagi ułatwienie stanowią także praktyczne gniazda pop-up i minipuszki pop-up, czyli gniazdka elektryczne chowane w blatach lub na bokach szafek. Jeśli potrzebujemy miejsca do podłączenia blendera – naciskamy płytkę, by wysunąć gniazdko. Gdy nie jest ono wykorzystywane, można je schować z powrotem, by nie zajmowało powierzchni roboczej. Ten przydatny mały gadżet zwiększa funkcjonalność strefy gotowania. Jak więc widzimy, nowoczesna kuchnia to nie tylko nowoczesne meble kuchenne, ale także szereg rozwiązań, które swoją praktycznością znacznie podnoszą komfort przechowywania i korzystania z kuchni.


Materiał partnera zewnętrznego