5 cech, które powinien posiadać twój nowy ekspres do kawy automatyczny

0
531
Wielbiciele kawy mają różne możliwości jeśli chodzi o ich przygotowanie | fot.: stock.adobe.com

Czy może by coś lepszego niż zapach kawy o poranku? Taki początek dnia z pewnością docenią koneserzy tego napoju. Decydując się na kupno ekspresu do kawy, będziesz mógł poczuć się jak prawdziwy barista. Jakie cechy powinien posiadać idealny sprzęt do przygotowywania kawy, przeczytasz w artykule poniżej.

Wybór ekspresu to nie taka prosta sprawa

Wielbiciele kawy mają różne możliwości jeśli chodzi o ich przygotowanie. Oprócz standardowego zalewania kawy w kubku, często wybieraną, ale także najtańszą opcją jest tzw. french press oraz kawiarka. Pozwalają na przygotowanie tego energetyzującego napoju w kilka minut. Jeśli chodzi o bardziej zaawansowany sprzęt, tutaj sprawa jest trochę bardziej skomplikowane. Na rynku dostępne są ekspresy przelewowe, ciśnieniowe lub łączące w sobie funkcje obu poprzednich.

Automatyczne ekspresy do kawy – oszczędność czasu i wygoda

Największą popularność cieszą się ekspresy ciśnieniowe automatyczne, które w znacznym w stopniu oszczędzają nasz czas, ponieważ aby przygotować kawę, wystarczy jedynie wcisnąć guzik. Wśród ekspresów ciśnieniowych automatycznych możemy wyróżnić takie na kapsułki oraz z wbudowanym młynkiem. Modele kapsułkowe to stosunkowo tania inwestycja, jednak prawdziwi smakosze odradzają ten zakup. Dzieje się tak głównie dlatego, że wybierając ten sprzęt, nie masz możliwości przygotowania napoju ze świeżo mielonej kawy, co oznacza także mniej intensywny aromat. Prawdziwi znawcy tematu polecają ekspresy ciśnieniowe z wbudowanym młynkiem. Dzięki niemu zaparzysz kawę ze świeżo zmielonych ziaren, a w Twoim domu unosić będzie się niesamowity zapach.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Oto kilka ważnych cech, na które powinniśmy zwrócić uwagę, decydując się na kupno ekspresu:

  • Młynek

Ekspres do kawy automatyczny z wbudowanym młynkiem to kawy, to najdroższa z dostępnych opcji, często wykorzystywana w kawiarniach lub restauracjach. Pozwala on rozkoszować się aromatem świeżo mielonych ziaren. Taki ekspres możesz kosztować nawet kilka tysięcy, niemniej jednak kawa w nim przyrządzona posiada najwięcej walorów. W przypadku braku mechanizmu do mielenia, będziemy musieli kupować kawę mieloną (która nie daje jednak takiego aromatu) lub zainwestować w osobny młynek.

  • System spieniania mleka

Nie każdy lubi zwykłą, czarną kawę. Sporo osób lubi kawę ze sporą warstwą lekkiej pianki. W takich wypadkach przydatna będzie możliwość spienienia mleka. W zależności od klasy sprzętu, mleko możemy spienić w kubku za pomocą dmuchawy lub też trafi ono do naczynia bezpośrednio z ekspresu.

  • Ciśnienie

To zdecydowanie kluczowa kwestia, na którą konieczne należy zwrócić uwagę. Siła z jaką podgrzana woda będzie przepływała przez zmieloną kawę, wydobywa smak i aromat. Dobry ekspres powinien używać ciśnienia 9-10 barów.

  • Zbiornik na wodę

Jeśli chodzi o zbiornik na wodę, warto wybrać ekspres, który posiada jak największy, przez co unikniemy konieczności ciągłego dolewania.

  • Energooszczędność

W dobie szczególnej dbałości o środowisko, warto postawić na energooszczędność urządzeń, które posiadamy w domu. Niektóre modele posiadają funkcję automatycznego wyłączania po zakończeniu pracy, dzięki czemu oszczędzamy prąd.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe aspekty, z pewnością uda nam się wybrać odpowiedni sprzęt do naszego domu, który pozwoli cieszyć się smakiem kawy każdego dnia.


Materiał partnera zewnętrznego