Organizacja wesela – fotograf ślubny i zespół

0
729
Fotograf ślubny
Fotograf ślubny to na weselu jedna z najważniejszych postaci. To właśnie on odpowiada za uwiecznienie tego ważnego dnia na zdjęciach, które stanowią pamiątkę na całe życie | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Organizacja wesela to nie łatwe wyzwanie dla Nowożeńców. Natłok obowiązków i spraw do załatwienia spędza sen z powiek nie jednej Młodej Parze. Oprócz wyboru kreacji weselnej, niezwykle istotny jest wybór sali weselnej i znalezienie fotografa ślubnego oraz zespołu. Jak ich wybrać?

Od czego zacząć organizację wesela?

Organizację wesela bez wątpienia należy rozpocząć od znalezienia sali weselnej, która odgrywa kluczową rolę. Lokal powinien pomieścić wszystkich zaproszonych gości oraz mieć wygospodarowane miejsce do zabawy. Nie powinien być zbyt duży, ani zbyt mały. Ważna jest również kuchnia, a także udogodnienia w postaci bazy noclegowej czy parkingu. Dopiero w następnej kolejności należy wybrać fotografa ślubnego oraz zespół muzyczny.

Fotograf ślubny – ważna osoba na weselu

Fotograf ślubny to na weselu jedna z najważniejszych postaci. To właśnie on odpowiada za uwiecznienie tego ważnego dnia na zdjęciach, które stanowią pamiątkę na całe życie. Dlatego w tej kwestii warto postawić na profesjonalistów, którzy robią dobre zdjęcia i mają odpowiedni sprzęt. Szukając fotografa ślubnego kierujcie się przede wszystkim jakością, cenę stawiając na drugim planie. Poproście nie tylko o płytę, ale i album z dużymi odbitkami, gdzie znajdą się zdjęcia od przygotować, poprzez ślub aż do sesji.

Zespół na wesele czy DJ? Kogo wybrać?

Odpowiedni oprawa muzyczna to jeden z gwarantów udanego przyjęcia weselnego. Tradycja zakłada bowiem, że zabawa powinna trwać do białego rana, a w jej trakcie nikt nie może się nudzić. Do wyboru macie zespół muzyczny lub DJ-a. Wybór zależy od Waszych indywidualnych preferencji. Zanim j podejmiecie ostateczną decyzję, warto wypisać wszystkie „za” i „przeciw”. Podstawowa różnica między DJ-em a zespołem to sprzęt i cena za usługę. Ponadto zespół gra na żywo, a  DJ odtwarza muzykę bezpośrednio z komputera. Kapela ma więc ograniczony repertuar, zazwyczaj do 200 piosenek.

Natomiast repertuar, jaki prezentuje DJ na wesele jest bogatszy, bo ma możliwość zgrania tysiąca utworów, a do tego można ingerować w styl granych piosenek. Ponadto wynajęcie DJ-a jest tańszą alternatywą. DJ pracuje sam, nie śpiewa, nie gra na instrumentach, więc prowadzenie wesela rozkłada się tylko na niego i wymaga mniejszego wysiłku. Potrzebuje również mniej przerw niż zespół. Dokonując wyboru, musicie kierować się również wielkością sali. Często w małych lokalach weselnych nie ma miejsca dla kapeli muzycznej i jej sprzętu. Natomiast DJ bez problemu zmieści nawet na niewielkich powierzchni. Musicie pamiętać, ze wybór zależy tylko i wyłącznie od Waszego gustu. Sprawdźcie tutaj oferty – https://wedding.pl/dj-na-wesele/krakow. DJ na wesele najlepiej sprawdzi się w młodym towarzystwie, dla których tradycja nie jest aż tak ważna. Jeśli jednak jest Wam bliższa tradycja i wolicie muzykę na żywo, postawcie na zespół.

Fotograf ślubny i inni – jak ich znaleźć?

Poszukiwania fotografa ślubnego, jak i zespołu lub DJ-a, odbywają się dwoma metodami. Pierwsza z nich to zrobienie wywiadu wśród znajomych. Zapytajcie czy nie poleciliby fotografa ślubnego lub  zespołu, który mógłby Wam się spodobać. Może sami mieli kogoś świetnego na swoim weselu? A może słyszeli od znajomego? Jeśli polecą Wam osobę, która była odpowiedzialna za zdjęcia na ich ślubie, poproście o pokazanie albumu weselnego. W przypadku zespołu, niech pokażą Wam kasetę czy płytę z przyjęcia. Dzięki temu, będziecie mogli zobaczyć, czy styl jest zgodny z Waszymi preferencjami.

Fotograf ślubny, to profesja, którą para się wiele osób, dlatego bez trudu znajdziecie go również w sieci. Są specjalne strony, które zawierają bazę z całej okolicy. Jedną z nich znajdziesz tutaj: https://wedding.pl/fotograf-slubny/krakow. Warto również kupić lokalne gazety, w których zarówno fotografowie, jak i zespoły często się reklamują. Możecie także odwiedzić lokalne studia fotograficzne i zapoznać się z ich ofertą. Druga metoda to wykorzystanie popularnych dziś nowych mediów, które dają mnóstwo możliwości. Zapiszcie się do grup na Facebooku o tematyce weselnej, najlepiej ze swojego miasta lub okolic. W takich grupach ludzie dzielą się opinią o usługach, z których korzystali, polecają lub odradzają. Niezwykle przydatne są także fanpage, czyli firmowe strony, na których znajdziecie portfolio danego profesjonalisty. Wiele zespołów muzycznych wrzuca przykładowe repertuary, które wykonywali. Natomiast u fotografów możecie obejrzeć album ze zdjęciami ślubnymi. To z pewnością ułatwi Wam wybór.


Materiał partnera zewnętrznego