Obrączki ślubne – z jakiego złota?

0
527
złote obrączki ślubne
Najczęściej wybieranym kruszcem na obrączki ślubne jest popularne w jubilerstwie złoto | fot.: materiał partnera

Ślub jest jedną z piękniejszych okazji, jakie dane nam jest przeżyć. Państwo Młodzi razem z rodziną i najbliższymi, dokładają wszelkich starań, aby cała ceremonia i przyjęcie były jak najbardziej widowiskowe i zgodne z wyobrażeniami przyszłych małżonków. Jednym z najbardziej kluczowych elementów tego wspaniałego dnia są oczywiście obrączki ślubne. Jest to biżuteria na długie lata, która zyskuje miano wyjątkowego symbolu, dlatego ich wybór musi być dobrze przemyślany. Najczęściej wybieranym kruszcem na obrączki ślubne jest popularne w jubilerstwie złoto. Dziś sklepy jubilerskie oferują jego różne odmiany, pod względem koloru, a także próby złota, coc nie czyni wyboru łatwiejszym. Jednak jeżeli poświęcicie na to odpowiednio dużo czasu i uwagi, na pewno znajdziecie odpowiednią dla Was opcję.

Barwy złota w jubilerstwie

Do wyrobu biżuterii używa się oczywiście złota klasycznego – jest ono najbardziej popularne i ponadczasowe. Oprócz niego coraz większą popularność zyskuje równie zjawiskowe złoto białe – jest ono idealną alternatywą dla ciepłego, klasycznego odcienia. Mniej znanymi, aczkolwiek wciąż atrakcyjnymi kruszcami jest złoto różowe i czarne – stworzy ono piękne, niecodzienne obrączki ślubne, dla osób, które nudzi klasyka. Złoto posiada trzy próby, które wykorzystywane są w jubilerstwie – 333, 525 i 750. Ich klasa zależy od ilości czystego złota w stopie na 1000g. Z reguły przyszłe małżeństwa wybierają złoto próby 525, ponieważ jest wystarczająco trwałe.

Złote obrączki – miłosny symbol

Złoto uważane jest za miłosny amulet, który przynosi szczęście w miłości. Biżuteria z niego wykonana jest już ponadczasowa, a także uwielbiana przez kobiety. Złote obrączki stały się już czymś pokroju tradycji, ponieważ są najczęściej wybierane na symbol małżeństwa. Przepiękną złotą biżuterię znajdziesz w salonie internetowym SAVICKI – oferuje on znakomite modele obrączekpierścionków zaręczynowych, a także biżuterii, która idealnie sprawdzi się jako codzienne dodatki.

Materiał partnera