Nie tylko portale randkowe, czyli o korzystaniu z usług biura matrymonialnego

0
518
dojrzali ludzie randka
Biura matrymonialne w ostatnim czasie stały się bardzo popularne wśród osób w każdym wieku | fot.: stock.adobe.com

Popularność internetowych portali randkowych sprawiła, że chętnie zakładamy na nich konta i szukamy miłości. Tymczasem nieco zapomniane biura matrymonialne wciąż działają, a co więcej z ich usług korzysta sporo klientów. Czasami warto więc wyjść z wirtualnej rzeczywistości i docenić miejsca, dziki którym można znaleźć partnera na całe życie. Dlaczego warto korzystać z usług biura matrymonialnego?

Dla zdecydowanych

Na internetowych portalach randkowych możemy spotkać osoby z bardzo różnymi intencjami. Niektórzy rzeczywiście poszukują prawdziwej miłości, innych interesuje jedynie przelotna znajomość. Często właściciele profili podają nieprawdziwe informacje dotyczące swojego wieku, miejsca zamieszkania czy wykonywanego zawodu. Zdarza im się także zatajać ważne fakty ze swojego życia. Nigdy tak naprawdę nie wiemy, kto jest po drugiej stronie szklanego ekranu. Tymczasem w przypadku biura matrymonialnego jest zupełnie inaczej.

Pracownicy sprawdzają bowiem sylwetki osób, które się do nich zgłoszą. Do biura matrymonialnego przychodzą osoby zdecydowane na długi, poważny związek. Nie jest to bowiem miejsce, w którym można umówić się na szybką randkę bądź co gorsza, agencja towarzyska. Co więcej, poszukiwanie drugiej połówki nie kończy się na samym zgłoszeniu do biura matrymonialnego. Pracują w nim bowiem doświadczeni psycholodzy lub coache, którzy przykładają ogromną wagę do właściwego doboru par. Klient zostanie więc poproszony o wykonanie testu, na podstawie którego łatwiej będzie wybrać dla niego partnera lub partnerkę. W teście z pewnością znajdą się pytania dotyczące wyglądu, a także cech charakteru, pożądanych i niepożądanych zachowań potencjalnego partnera.

Ile to kosztuje?

Zalet korzystania z biura matrymonialnego jest tak wiele, że z roku na rok coraz więcej osób decyduje się skorzystać z jego usług. Niemniej jednak pojawiają się także głosy, że biuro matrymonialne pobiera za dobór partnera spore opłaty. Czy rzeczywiście tak jest? Biura matrymonialne pobierają opłaty, lecz ostatecznie wykonują one przecież dla nas konkretną usługę. Korzystamy z pomocy doświadczonych osób, które dokładają wszelkich starań, aby dobrać nam odpowiedniego partnera. Nie zostajemy więc z tym sami. Pracownicy biura matrymonialnego starają się na każdym etapie poszukiwań czy rozwijania nowych znajomości otaczać nas opieką. Warto także wspomnieć, że internetowe portale randkowe, w gruncie rzeczy, też nie są do końca darmowe. Owszem, możemy założyć na nich konto za darmo, jednak jeśli chcemy korzystać z dodatkowych funkcji, musimy zapłacić. Czasami opłata, którą musimy uiścić, wcale nie jest niska. 

Biura matrymonialne w ostatnim czasie stały się bardzo popularne wśród osób w każdym wieku. W przypadku bezowocnych poszukiwań partnera dobrze jest zgłosić się po pomoc do profesjonalistów, którzy nie tylko pomogą nam dokonań najlepszego wyboru, ale również sprawią, że cała procedura poszukiwań partnera będzie dla nas przyjemna i bezstresowa. Zamiast szukać miłości w internecie, lepiej zrobić to w rzeczywistości. 

DTK