Jak pomóc partnerowi uporać się z problemami z potencją?

0
1612
mężczyzna w szlafroku
W miarę możliwości staraj się nie przelewać na partnera swoich negatywnych reakcji – postaraj się szczerze z nim rozmawiać, bez niepotrzebnego obrażania się czy obwiniania drugiej strony | fot.: materiał partnera

Im jesteśmy starsi, tym trudniej utrzymać nam zdrowie oraz pełną sprawność seksualną. Szczególnie mocno tyczy się to mężczyzn, którzy z wiekiem coraz częściej zmagają się z problemami ze wzwodem – dotyczą one niemal co drugiego pana powyżej czterdziestki. Tego typu problemy nie tylko utrudniają współżycie, ale również są wyjątkowo niełatwe emocjonalnie. Jako kobieta możesz naprawdę dużo zrobić, by pomóc swojemu partnerowi uporać się z tym problem.

Dlaczego mężczyźni tak bardzo przeżywają impotencję?

W naszym kręgu kulturowym zwykło się utożsamiać męskość z możliwościami seksualnymi – oczywiście takie myślenie jest błędne i szkodliwe, jednak wciąż jest ono obecne w świadomości wielu ludzi. Niektórzy mężczyźni mający problem z impotencją czują się niewystarczająco męscy, gdyż nie są w stanie spełnić się seksualnie, a także zaspokoić swojej partnerki. Wiele pań przyczynia się do pogłębienia problemu – chociażby poprzez wywieranie presji na partnera, wyśmiewanie go czy obwinianie za zaistniałą sytuację.

Te kwestie sprawiają, że impotencja i brak seksualnego spełnienia wywierają duży wpływ na życie mężczyzny – i nie chodzi tutaj wyłącznie o sferę uczuciowo-seksualną, ale także o każdy inny aspekt. Nadmierny stres i brak możliwości rozładowania napięcia seksualnego negatywnie odbijają się na codzienności oraz na samopoczuciu mężczyzny. Dodatkowo skutkuje to brakiem koncentracji oraz znaczącym spadkiem pewności siebie, które mają negatywny wpływ na takie dziedziny życia jak praca, hobby czy znajomości.

Co możesz zrobić dla partnera, który ma problemy ze wzwodem?

Choć problemy związane z potencją dotyczą Twojego partnera, to z wiadomych względów dotykają one także Ciebie – chociażby poprzez brak spełnienia seksualnego i przez zdenerwowanie partnera, które w łatwy sposób mogą doprowadzić do niepotrzebnych konfliktów. Trudno w takiej sytuacji nie być rozdrażnioną, niemniej warto postawić się także na miejscu swojego partnera, dla którego ta niedogodność może wiązać się z naprawdę dużym cierpieniem.

W miarę możliwości staraj się nie przelewać na partnera swoich negatywnych reakcji – postaraj się szczerze z nim rozmawiać, bez niepotrzebnego obrażania się czy obwiniania drugiej strony. Odpowiednie wsparcie, duża ilość czułości oraz upewnianie ukochanego w tym, że jest pełnowartościowym mężczyzną, może dać naprawdę spektakularne efekty. Warto także w miarę możliwości inicjować czynności seksualne, starając się pobudzić swoją drugą połówkę.

Mężczyźni często wstydzą się przyznać, że potrzebują pomocy. Z tego powodu warto, żebyś w razie potrzeby namówiła partnera na wizytę u specjalisty lub skorzystanie z odpowiedniej pomocy w postaci środków na potencję, które zapewniają szybkie działanie – efekty są widoczne nawet po kilkunastu minutach. Co szczególnie istotne, po zażyciu takiego środka na potencję partner będzie w stanie współżyć nawet w ciągu kilku najbliższych godzin, bez obaw o niekontrolowany wzwód czy liczne skutki uboczne.

Materiał partnera