Gadżety sterowane aplikacją – czyli miłość na odległość

0
1043
maska do przebieranek w łóżku
Seks na odległość jest możliwy! Wiele par chwali sobie zabawę ze zdalnie sterowanymi gadżetami i postrzega ją jako świetny sposób na podtrzymanie seksualnej satysfakcji, szczególnie przy dłuższych rozłąkach | fot.: stock.adobe.com

Sięganie po zabawki dla dorosłych przestaje być tematem tabu. Gadżety erotyczne cieszą się popularnością zarówno wśród singli, jak i par. W dobie globalizacji technologia wychodzi naprzeciw również partnerom przebywającym w związkach na odległość, a także tym, którzy z różnych powodów spędzają większość swego czasu oddzielnie – w innych miastach, krajach, a nawet na różnych kontynentach.

Coraz więcej par sięga po zabawki i akcesoria erotyczne celem spotęgowania doznań czy spróbowania nowych rodzajów stymulacji. Na rynku gadżetów erotycznych znaleźć można gadżety wyróżniające się szeregiem przystosowań do użytku w parze – specyficznym kształtem umożliwiającym jednoczesną stymulację obojga partnerów czy sterowaniem pozwalającym na zaangażowanie partnera w zabawę. Wśród tych drugich wyróżnić można gadżety sterowane pilotem oraz… przy pomocy aplikacji mobilnej. Jak to działa? Poznaj prawdziwą innowację w dziedzinie zabawek erotycznych dla par!

Seks na odległość?

Seks jest istotnym elementem związków dorosłych ludzi. Dla niektórych jest bardziej, a dla innych mniej ważny, jednak nie można zaprzeczyć temu, że zbliżenia, uogólniając, zacieśniają relację, redukują napięcie i stres, budują zaufanie pomiędzy partnerami oraz pogłębiają wzajemne pożądanie. Nie jest zatem szczególnie zaskakującym, iż w odczuciu wielu osób związki bez seksu lub z niezadowalającą częstością czy jakością zbliżeń stają się mniej pełne bądź mniej satysfakcjonujące.

Z takim problemem mierzą się m.in. pary żyjące w związkach na odległość, a także takie, w których jeden z partnerów lub oboje często podróżują, np. ze względu na pracę zawodową. W przypadku wielu takich par rozłąka oznacza przerwę we wspólnych seksualnych aktywnościach, inne decydują się na erotycznie nacechowane wideorozmowy, chat (tzw. sexting) czy połączenia telefoniczne. Z odsieczą przychodzi również technologia – na rynku gadżetów erotycznych pojawia się coraz więcej modeli zabawek, którymi można sterować przy pomocy dostarczonej przez producenta gadżetu mobilnej aplikacji i w ten sposób na odległość angażować się w zabawy z partnerem.

Najpopularniejsze gadżety sterowane aplikacją mobilną

Wśród gadżetów erotycznych wyposażonych w opcję zdalnego sterowania przez aplikację na telefon znaleźć można zarówno zabawki przeznaczone do penetracji pochwy, jak i opracowane z myślą o stymulacji zewnętrznych stref erogennych, a także stymulacji analnej. Do najbardziej licznych typów gadżetów tego rodzaju należą kulki i jajeczka wibrujące, korki analne i masażery prostaty, masażery łechtaczki oraz wibratory o różnym kształcie – klasyczne, podwójne, zakrzywione z myślą o stymulacji tzw. punktu G czy tzw. „króliczki” przystosowane do jednoczesnej penetracji pochwy i stymulacji łechtaczki.

Prawdopodobnie najsłynniejszym, a na pewno jednym z najbardziej popularnych gadżetów tego typu jest Lush od Lovense – intensywnie różowe wibrujące jajeczko sterowane przy pomocy przycisków lub zdalnie: poprzez aplikację mobilną, zarówno na miejscu, w odległości do 9 metrów, przez łącze Bluetooth, jak i na odległość, wręcz z dowolnego miejsca na świecie, za pośrednictwem łącza internetowego. Dodatkowym atutem zabawki jest szeroki zakres regulacji rytmu i intensywności wibracji, a także możliwość samodzielnego tworzenia wzoru drgań, a nawet zgrywania ich z wybranym utworem muzycznym.

Wśród innych hitów pośród sterowanych aplikacją gadżetów erotycznych spod szyldów renomowanych producentów warto wspomnieć również o wibrujących kulkach Lovelife Krush, cieszącym się popularnością jajeczku wibrującym Svakom Ella, stymulatorze prostaty Svakom Vick Neo czy podwójnym wibratorze Je Joue Dua. Jednym z trafnych kierunków poszukiwań mogą okazać się również zabawki marki We-Vibe – nie brakuje wśród nich wibrujących korków analnych (We-Vibe Ditto), wibratorów o różnorodnych kształtach (np. modele Rave czy Nova) czy masażerów przeznaczonych do stymulacji łechtaczki (zarówno przy pomocy klasycznych wibracji, jak model Wish, jak i z wykorzystaniem łagodnych fal ssących – We-Vibe Melt).

Wszystkie wymienione zabawki sterowane są przy pomocy dedykowanych aplikacji mobilnych, dostarczanych przez producentów. Choć gadżety tego typu same w sobie nie należą do najtańszych, sam dostęp do aplikacji na telefon jest bezpłatny. Połączenia zabawki z aplikacją można dokonać za pośrednictwem łącza Bluetooth lub na odległość – przez internet (np. poprzez przekazanie kodu lub przypisanie numeru telefonu partnera).

Nie tylko sterowanie. Na co zwrócić uwagę przy wyborze zabawki?

Najważniejsze jest bezpieczeństwo. Wybieraj jedynie zabawki erotyczne od renomowanych producentów, z wymaganymi atestami. Zwróć uwagę, by wybrany gadżet wykonany był z materiału bezpiecznego dla organizmu – np. z hipoalergicznego silikonu medycznego i/lub tworzywa ABS. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko alergii i wystąpienia podrażnień śluzówki stref intymnych. To także kwestia bezpieczeństwa mikrobiologicznego – materiały nieprzystosowane do intymnego użytku, np. guma czy galaretki „jelly” cechują się wysoką porowatością, która uniemożliwia dokładne doczyszczenie gadżetu. To z kolei wiąże się z ryzykiem wystąpienia groźnych dla zdrowia infekcji stref intymnych.

Pamiętaj o regularnym czyszczeniu i dezynfekowaniu zabawki – specjalnymi środkami lub wodą z delikatnym mydłem w przypadku wodoodpornych zabawek. Zadbaj także o optymalne nawilżenie stref intymnych podczas zabawy. Zaopatrz się w lubrykant, by ułatwić aplikację gadżetu oraz zminimalizować ryzyko powstawania uciążliwych otarć skóry i śluzówki miejsc intymnych. Pamiętaj, że z zabawkami z silikonu i tworzywa ABS stosować można wyłącznie lubrykanty na bazie wody! Silikonowe formuły mogą uszkodzić powierzchnię gadżetu i uczynić go niebezpiecznym do intymnego użytku.

Seks na odległość jest możliwy! Wiele par chwali sobie zabawę ze zdalnie sterowanymi gadżetami i postrzega ją jako świetny sposób na podtrzymanie seksualnej satysfakcji, szczególnie przy dłuższych rozłąkach. Pamiętaj, że na erotycznej przyjemności nie warto oszczędzać – stawiaj na bezpieczne akcesoria od renomowanych producentów, by zabawa była przyjemna i jednocześnie nie stanowiła zagrożenia dla zdrowia.

PRU