Fotografia ślubna – gdzie wybrać się na plener w okolicach Katowic?

0
624
ślub wymiana obrączek zdjęcie
W Katowicach i okolicznych miejscowościach nie brakuje bardzo ciekawych pod względem architektonicznym miejsc | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Fotografia ślubna obejmuje szereg usług. Jedną z najważniejszych z nich stanowi sesja plenerowa. Pamiątkowe zdjęcia wykonane w atrakcyjnym wizualnie otoczeniu nadają ślubnym zdjęciom wyjątkowego charakteru pozwalając w efektowny sposób pokreślić powagę chwili oraz stając się przepiękną pamiątką idealną do umieszczenia w ślubnym albumie lub oprawienia w ramki. Pary młode z Katowic i okolicznych miast mają do wyboru wiele atrakcyjnych miejsc, które idealnie sprawdzą się na plener ślubny. Oto kilka sprawdzonych propozycji.

Plenerowa sesja ślubna na łonie natury w okolicach Katowic

Katowice to nie tylko kopalnie, hałdy oraz tereny industrialne, z którymi większość osób kojarzy te rejony. Na terenie Katowic i okolic nie brakuje bowiem pełnych zieleni, malowniczych miejsc, które są wręcz stworzone na tło fotografii ślubnej. Doskonałym miejscem, które świetnie sprawdzi się na organizację udanej sesji plenerowej są lasy, do których można wybrać się o każdej porze roku. Zaletą tego rozwiązania jest spokój i cisza, bez względu na to, czy na plener wyjedziemy wczesnym rankiem, czy wybierzemy się na niego w ciągu dnia. Doskonałym miejscem są okolice jeziora Paprociany w Tychach, gdzie królują zieleń, spokój i natura.

Doskonałym miejscem na plener w okolicach Katowic jest także Jura krakowsko-częstochowska, która obfituje w przepiękne widoki. Jej zjawiskowe krajobrazy, lasy, jaskinie oraz wzniesienia będą stanowiły fantastyczne tło dla ślubnych fotografii. Takie rejony w szczególności docenią te pary młode, które połączyła nie tylko wzajemna miłość, ale także umiłowanie dla natury. Spacer po leśnych ścieżkach, pozowanie w pobliżu skalistych ścian oraz podziwianie zachodu słońca w otoczeniu przyrody pozwoli na stworzenie oryginalnych, autentycznych zdjęć, które będą stanowiły doskonałą pamiątkę.

Fotografia ślubna w otoczeniu oryginalnej architektury

W Katowicach i okolicznych miejscowościach nie brakuje bardzo ciekawych pod względem architektonicznym miejsc. Należy do nich chociażby Pałac w Krowiarkach, który dysponuje sporą ilością sal, przepięknymi kręconymi schodami oraz główną klatką schodową będącą najważniejszą atrakcją całego budynku. Wstęp do jego wnętrza oraz uzyskanie pozwolenia na sesję ślubną jest, co prawda płatny, ale warto ponieść tę inwestycję, gdyż jego wnętrza są zdecydowanie tego warte.

Bardzo charakterystycznym elementem krajobrazu Śląska są także osiedla i kolonie patronackie, które wyróżniają się na tle architektury miasta. Jednym z najbardziej znanych jest Nikiszowiec – osiedle robotnicze położone we wschodniej części Katowic. To barwne, charakterystyczne miejsce stanowi doskonałe tło fotografii ślubnej pozwalając podkreślić jej śląski charakter oraz wykonać pełne autentyczności zdjęcia w miejskich klimatach. Innym, wartym uwagi miejscem na plener ślubny, jest usytuowana w centrum miasta siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR), znajdująca się w bliskim sąsiedztwie innego symbolu Katowic – Hali Widowiskowej „Spodek”.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem Wesele z Klasą oferującym usługi w kategorii: fotografia ślubna Katowice – więcej na WeselezKlasa.pl.

Materiał partnera zewnętrznego