Szybkie pożyczki online są popularne

0
1633
pożyczka pozabankowa
Niespodziewane wydatki, utrata pracy czy też konieczność wspomożenia domowego budżetu, to jedne z najczęstszych przyczyn, które powodują, że decydujemy się na pożyczki na raty | fot.: StockAdobe.com

W ostatnich latach, można zauważyć wzrost zainteresowania pożyczkami pozabankowymi.

Niespodziewane wydatki, utrata pracy czy też konieczność wspomożenia domowego budżetu, to jedne z najczęstszych przyczyn, które powodują, że decydujemy się na pożyczki na raty. Wiele osób uważa mylnie, że szybka pożyczka, wiąże się z dużymi kosztami i koniecznością spłaty kwoty obarczone sporym oprocentowaniem. Nie zawsze jednak musi o tak wyglądać.

Koszt pożyczki przez internet

Na koszt pożyczki przez internet składa się bardzo wiele czynników. Są nimi między innymi oprocentowanie pożyczonej kwoty, a także dodatkowe koszta, takie jak marże pobierane przez pożyczkodawców, czy też koszty związane z przypomnieniami o spłacie zadłużenie. Jednak na rynku usług pozabankowych można spotkać także korzystne oferty. Nie każda szybka pożyczka, musi wiązać się z koniecznością spłaty dwa razy większego zadłużenia, niż pożyczona kwota. Wystarczy jedynie dokładnie przeanalizować rynek, aby pożyczka pozabankowa, zamiast podreperować, nie zrujnowała naszego budżetu.

Zalety pożyczek w parabankach

Pożyczka pozabankowa to jedna z najpopularniejszych metod pożyczek, w ostatnim czasie. Tego typu szybkie pożyczki charakteryzują się szybkim zastrzykiem pieniędzy, bez konieczności oczekiwania na decyzje o przyznaniu kredytu. Niektóre firmy pożyczkowe zapewniają nawet swoich klientów, że mogą się oni spodziewać pieniędzy na koncie w ciągu 24 godzin od podpisania umowy. Dzięki czemu taka szybka pożyczka jest idealnym rozwiązanie dla osób, które nie mogą długo czekać na pieniądze.

Kolejną zaletą chwilówek, jest możliwość ich uzyskania bez konieczności wychodzenia z domu przez internet. Pożyczki przez internet, udzielane są na podstawie skanu dowodu osobistego, a także potwierdzeniu swojej tożsamości. Nie wymagają dużej ilości dokumentów, żadnych zaświadczeń o dochodach czy też rodzaju umowy o pracę. Szybkie pożyczki online powoli zaczynają coraz bardziej wypierać te udzielane w placówkach stacjonarnych, wszystko za sprawa nie tylko wygody, ale także możliwość uzyskania ich o dowolnej porze dnia.

Wysokość zapożyczenia oraz okres spłaty

Wybierając szybkie pożyczki, należy jednak pamiętać, że kwota, jaką pożyczamy, najczęściej nie może przekraczać sumy kilku tysięcy. Co oznacza, że nie możliwe jest sfinansowanie za jej pośrednictwem dużych inwestycji. Podobnie jak w bankach warunki pożyczki i ich kwoty w głównej mierze zależą od tego, czy dana osoba ubiega się o nią pierwszy raz, czy może posiada już jakąś historię pożyczkową. Stali klienci parabanków, mogą liczyć niekiedy wyjątkowo nawet na pożyczkę sięgające kwoty kilkunastu tysięcy złotych.

Jeśli chodzi natomiast o okres spłaty, bardzo wiele firm kusi klientów ofertami pożyczki złotych, bez ukrytych kosztów, jeśli dana pożyczka zostanie spłacona w wyznaczonym terminie. Jednak nawet bez takiej promocji należy liczyć się, z tym że chwilówki posiadają niedługi okres spłaty, sięgający najczęściej maksymalnie kilkunastu miesięcy. Niektóre firmy pożyczkowe oferują na przykład jedynie pożyczkę na jeden miesiąc, jednak przeglądając oferty parabanków, można także znaleźć takie firmy, które oferują dłuższy okres spłaty bez najmniejszego problemu.


Materiał partnera zewnętrznego