Skąd wziąć pieniądze na wkład własny?

0
1407
Kobieta przed laptopem
Kiedy nosimy się z zamiarem wybudowania domu czy zakupu mieszkania, bardzo ważne są dla nas fundusze, jakimi dysponujemy. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kiedy nosimy się z zamiarem wybudowania domu czy zakupu mieszkania, bardzo ważne są dla nas fundusze, jakimi dysponujemy. Nie zawsze jesteśmy w stanie odłożyć takie oszczędności, które bez najmniejszych przeszkód pozwoliłyby nam na realizację celu bez konieczności brania kredytu. Jeśli musimy skorzystać z pomocy banku pamiętajmy, że do uzyskania kredytu hipotecznego konieczny jest tzw. wkład własny. Skąd jednak wziąć pieniądze na wkład własny? Czy zawsze musi się to wiązać z oszczędzaniem i odkładaniem pieniędzy do przysłowiowej skarpety? Przyjrzyjmy się, jak to dokładnie wygląda.

Skąd wziąć pieniądze na wkład własny?

Jednym ze sposobów pozyskania pieniędzy na wkład własny, jest oszczędzanie. Możemy wykonać prostą kalkulację, dzięki której zaplanujemy, ile miesięcznie jesteśmy w stanie odkładać, żeby uzbierać potrzebną gotówkę. To jednak proces bardzo czasochłonny i wymagający z naszej strony dużej konsekwencji. Jeśli czas nas nie goni i nie obawiamy się, że wymarzone mieszkanie czy upragniony teren pod budowę domu zostanie sprzedany komuś innemu, oszczędzanie jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Co w sytuacji, gdy nagle wpadnie nam w oko oferta, która jest dla nas idealna, a zaoszczędzone pieniądze nie wystarczą na jej zakup? Czy istnieje możliwość zdobycia gotówki w sposób bezpieczny i zapewniający nam komfort? Jak się okazuje – jest to możliwe.

Szybka gotówka w prosty sposób

Pieniądze na wkład własny wcale nie muszą być przez nas oszczędzane latami. Jeśli znaleźliśmy mieszkanie, które chcemy kupić, ale nasze oszczędności są jeszcze za małe, by pokryły wkład własny, pomocna może okazać się szybka gotówka w Profi Credit. Szybka gotówka ułatwi nam wzięcie kredytu, a dodatkowym plusem jest fakt, że często możemy ją spłacić w dogodnych dla nas ratach. Dzięki temu szybka pożyczka nie będzie dla nas dużym obciążeniem finansowym.. Jeśli marzymy o budowie domu warto wiedzieć, że działka budowlana może zostać potraktowana przez bank jako wkład własny. Gdy mamy już działkę na własność, nie musimy szukać dodatkowych środków. Natomiast jeśli dopiero szukamy miejsca pod budowę domu i mamy pewne oszczędności, które nie są jednak wystarczające, szybka pożyczka może nam ułatwić zakup miejsca pod dom naszych marzeń.

Pieniądze na wkład własny – inny sposób ich pozyskania

Szybka gotówka to jednak nie jedyny sposób na to, aby zyskać pieniądze na wkład własny. Dobrym sposobem jest inwestowanie. Warto podkreślić, że jeśli chcemy zgromadzić pieniądze w ten sposób, warto poprosić o pomoc doradcę inwestycyjnego. Podpowie nam, w co warto zainwestować nasz kapitał, aby w możliwie jak najszybszym czasie zgromadzić potrzebne środki finansowe. To dobra metoda na uzbieranie pieniędzy na wkład własny, jednak wymaga od nas posiadania wolnej gotówki, która będziemy mogli pomnożyć. Niezależnie od wybranego przez nas sposobu na zgromadzenie wkładu własnego, decyzja powinna być przemyślana i dopasowana do naszej sytuacji finansowej. Jeśli zdecydujemy się na pożyczkę pamiętajmy, że będziemy musieli ją oddać, dlatego powinniśmy dokładnie przeanalizować nasz domowy budżet, zanim dokonamy ostatecznego wyboru.


Materiał partnera zewnętrznego