Pożyczka na raty – praktyczne porady, na jakich zasadach udzielane są pożyczki ratalne

0
1336
Mężczyzna liczy pieniądze
Po otrzymaniu pozytywnej decyzji pieniądze trafiają na nasze konto bardzo szybko. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Pożyczki ratalne znajdziemy w ofercie większości firm pozabankowych. Podobnie jak chwilówki, mają mniej rygorystyczne wymagania i uproszczone procedury od pożyczek bankowych. O czym należy wiedzieć, ubiegając się o pożyczkę ratalną?

Czy każdy otrzyma pożyczkę ratalną?

Chociaż zasady udzielania pożyczek w parabankach nie są tak skomplikowane jak w banku, wnioskodawca musi jednak spełnić określone warunki. Pożyczkę otrzyma jedynie osoba pełnoletnia, legitymująca się dowodem osobistym i będąca obywatelem naszego kraju. Niektóre firmy określają również górną granicę wieku. Bardzo często wymagane jest posiadanie telefonu komórkowego i konta osobistego w banku – celem weryfikacji petenta. Kolejną ważną kwestią jest zdolność kredytowa. W zależności od firmy akceptowane są różnego rodzaju źródła dochodu – może to być umowa o pracę, o dzieło lub zlecenie. Pożyczkobiorca może zostać poproszony o dostarczenie zaświadczeń o dochodach. Jego dane sprawdzane są w rejestrach dłużników. W https://www.ratkomat.pl/ znajdziemy oferty również dla osób zadłużonych.

Złożenie wniosku

Wniosek o pożyczkę ratalną możemy złożyć on-line. Na stronie: pozyczkowy-portal.pl znajdziemy różnego rodzaju oferty. Po dokonaniu wyboru zostaniemy przeniesieni bezpośrednio na stronę wniosku. Podajemy w nim swoje dane osobowe, adresowe, kontakt telefoniczny, informacje o dochodach i wydatkach. Kolejnym krokiem jest weryfikacja danych. W tym celu najczęściej należy wykonać przelew w wysokości 1 grosza z rachunku osobistego lub wysłać SMS. Po kilkunastu minutach otrzymujemy decyzję parabanku. W niektórych instytucjach możliwe jest pozostawienie kontaktu na stronie firmy, po czym przedstawiciel dzwoni do nas, a podpisanie wniosku następuje w obecności kuriera lub przedstawiciela, który przyjeżdża do naszego domu.

Odbiór pożyczki i jej spłata

Po otrzymaniu pozytywnej decyzji pieniądze trafiają na nasze konto bardzo szybko. Czas oczekiwania na środki zależy od działania banku, w którym posiadamy konto. Jeżeli we wniosku ustalono inny sposób wypłaty gotówki, możemy odebrać ją na poczcie. Wraz z umową otrzymujemy harmonogram spłat wraz z numerem konta. Wpłacamy na nie pieniądze tak, by w danym dniu zostały one zaksięgowane – opóźnienie grozi naliczeniem dodatkowych kosztów.

Zaciągnięcie pożyczki ratalnej jest nieskomplikowane i nie wymaga spełnienia wielu formalności. Należy jednak uważnie wybierać ofertę, by była dostosowana do naszych możliwości finansowych.


Materiał partnera zewnętrznego