Zalety używania rożków dla niemowlaków

0
968
Rożek niemowlęcy
Dziecko zaraz po pojawieniu się na świecie potrzebuje chwili na adaptację do nowej, otaczającego do rzeczywistości. Rożek jest w tym bardzo pomocny | fot.: StockAdobe.com

Rodzice coraz częściej decydują się na zakup rożka dla swojego niemowlaka. Jest tak przede wszystkim dlatego, iż używanie rożka niesienie ze sobą bardzo wiele zalet.

Dlaczego rożek dla malucha?

Kompletując wyprawkę dla niemowlaka kupuje się wiele różnych rzeczy i przedmiotów. Wśród nich bardzo często jest rożek dla niemowlaka. Sam rożek wygląda bardzo niepozornie. Trzeba jednak wiedzieć, że jest niezwykle ważny. Dlatego zawsze powinien być częścią każdej wyprawki. Dziecko zaraz po pojawieniu się na świecie potrzebuje chwili na adaptację do nowej, otaczającego do rzeczywistości. Rożek jest w tym bardzo pomocny. Przede wszystkim rożki dla niemowląt skutecznie chronią dziecko przed różnego rodzaju bodźcami z otaczającego go świata. Dziecko owinięte w rożek czuje się o dużo bezpieczniej. To wpływa na lepszy sen malucha. Dziecko jest także dużo spokojniejsze. Nie można zapomnieć także o tym, że dziecku zawiniętemu w kocyk jest po prostu ciepło.

Praktyczny i komfortowy

Rożek niemowlęcy może być używany już od pierwszych dni życia dziecka. Jest to czas, w którym dziecko potrzebuje szczególnej ochrony i utulenia. Zastosowanie rożka daje dziecku poczucie bezpieczeństwa i co ważne, rożek daje dziecku warunki podobne do tych, jakie miał w brzuchu mamy. Zastosowanie rożka pomaga także rodzicom w wielu czynnościach. Ułatwia ułożenie dziecka do snu, kamienie oraz wiele innych codziennych czynności pielęgnacyjnych. Wszystko to ma ogromny wpływ na dalszy rozwój dziecka. Aby jednak rożek mógł spełnić swoje zadanie musi być dobrze dobrany.

Wybór rożka dla niemowlaka

Wybór właściwego rożka wcale nie jest taki prosty, jak mogłoby się to wydawać. Wybierając rożek dla niemowlaka w pierwszej kolejności szczególną uwagę zwrócić należy na to z jakiego materiału został on wykonany. Istotne jest także to, jak miękki ma być rożek oraz czy ma posiadać odpowiednie usztywnienia. Nie bez znaczenia jest również jest grubość oraz rozmiar.

Właściwy wymiar i materiał wykonania

Rożki dla niemowląt dostępne są w dwóch rozmiarach. Są to rożki w rozmiarze 75×75 oraz 100×100. Oczywiście wymiar rożka uzależniony będzie od wielkości dziecka. Trzeba jednak przyznać, że większe rożki są nieco praktyczniejsze. Większy rożek można wykorzystać także choćby jako kołderkę. Jak można się domyśleć rożki produkowane są z różnych materiałów. Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, że najlepsza będzie bawełna. Jest ona bezpieczna dla skóry dziecka. Poza tym bawełna jest przewiewna, delikatna i co bardzo ważne, antyalergiczna. Poza rożkami z bawełny polecić można także te wykonane z tkanin bambusowych. Są równie bezpieczne dla skóry dziecka, a także posiadają właściwości termoregulacyjne. To z pewnością dobre rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie produkty ekologiczne.

Zapięcie rożka

Rożek niemowlęcy spełni swoje zadanie, jeśli będzie dobrze zapięty. Dlatego praktycznym i skutecznym rozwiązaniem będą rzepy. Przede wszystkim rzepy można bardzo szybko zapiąć i rozpiąć. Poza tym mają możliwości regulacyjne.


Materiał partnera zewnętrznego