TOP 9 najlepszych zabawek dla pięciolatków

0
1354
Pięciolatek bawi się zabawkami
W całym tym zgiełku aspektów edukacyjnych i rozwojowych nie zapominajmy o osobistych preferencjach dziecka. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Każdemu rodzicowi zależy na tym, aby jego dzieci bawiły się sprawdzonymi zabawkami. Równie istotne są walory edukacyjne oraz mające wpływ na aktywność naszych pociech. Internet i wystawy sklepowe zachęcają do kupna poprzez ukazywanie kuszących propozycji i pomysłów. Należy mieć się na baczności. Nie wszystkie z nich są odpowiednie. Poniżej przedstawiamy 9 kreatywnych pomysłów na zabawki, które przypadną do gustu wszystkim pięciolatkom.

Dla każdego coś miłego

Dzieci, które powoli wkraczają w fazę samodzielnego poznawania świata, muszą być odpowiednio przygotowane na to, co może ich spotkać za najbliższym zakrętem, dlatego im ciekawsze zabawki, tym lepiej dla wszelkich funkcji poznawczych młodego organizmu. Najbardziej trafione propozycje to:

  • edukacyjna układanka magnetyczna (zabawka może dotyczyć budowy ludzkiego ciała lub ukazywać mapę świata),
  • zestawy naukowe dotyczące natury (można tu wymienić wszelkie makiety układu słonecznego bądź interaktywne wersje globusów),
  • tradycyjne puzzle (z ulubionymi kreskówkami i bohaterami),
  • drewniane klocki (rozbudowane wersje pozwalają na budowanie miejskich metropolii),
  • gry planszowe (dające możliwości spędzania czasu z rodzicami i rodzeństwem),
  • drewniane kuchnie dziecięce (dla wszystkich maluchów, którzy wykazują zainteresowanie gotowaniem),
  • instrumenty muzyczne (mniejsze wersje oryginalnych instrumentów będą świetną zachętą do rozpoczęcia przygody z muzyką),
  • zabawki sportowe (piłki lub dyski pozwalające na spędzanie czasu na świeżym powietrzu),
  • komplet dla małego naukowca (pakiet elementów, który pozwoli na obserwowanie różnych zjawisk fizycznych i chemicznych po odpowiednim połączeniu ich w całość).

Bawi, uczy, kształci

Każdy maluch jest chłonny wiedzy i rozwoju. Dobra inwestycja w zabawki pozwalające dzieciom na rozwijanie wyobraźni, poszerzanie wiedzy i horyzontów oraz na wzrost aktywności fizycznej zapewni solidny start w przyszłość. Pamiętajmy o bezpieczeństwie i wybierajmy tylko sprawdzone źródła jak dedykowany sklep z zabawkami ene-due.eu. Korzystając z usług takiego miejsca można mieć pewność, że wszelkie artykuły będą posiadać odpowiednie atesty i dokumentację.

W całym tym zgiełku aspektów edukacyjnych i rozwojowych nie zapominajmy o osobistych preferencjach dziecka. Nie róbmy nic na siłę i starajmy się delikatnie zachęcić naszą pociechę do odkrywania nowych możliwości. Poświęćmy czas i rozmawiajmy jak najwięcej o zainteresowaniach i potrzebach. Dobrym rozwiązaniem będzie osobiste odwiedzenie miejsca, takiego jak sklep z zabawkami, by dziecko mogło zobaczyć dostępne perspektywy. W ten sposób będziemy w stanie oszacować pragnienia malucha oraz przemycić trochę naszych wyborów.


Materiał partnera zewnętrznego