Niania potrzebna od zaraz – jak znaleźć nianię w krótkim czasie na specjalne okazje?

0
892
Dziecko pod opieką niani
Każdy rodzić pragnie, by jego dzieckiem zajmowała się najlepsza niania na świecie. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Idealna niania to prawdziwy skarb. Jednak z reguły takiej niani szukamy przez dłuższy czas i staje się ona regularną opiekunką dziecka, gdy rodzice pracują zawodowo, a maluch nie chodzi do przedszkola czy żłobka. Czasem pojawia się jednak konieczność znalezienia opieki dla dziecka w bardzo krótkim czasie i na krótki okres – kilka godzin, jeden-dwa dni. W jaki sposób można znaleźć sprawdzoną nianię, która zaopiekuje się naszym dzieckiem na tak krótki czas?

Idealna niania poszukiwana

Każdy rodzić pragnie, by jego dzieckiem zajmowała się najlepsza niania na świecie. Jednak jej znalezienie wcale nie jest takie łatwe. Praktycznie na każdym kroku ogłasza się jakaś osoba, która oferuje swoją chęć opieki nad cudzymi dziećmi. Jak się później okazuje, sporo takich osób nie ma żadnego doświadczenia w pracy z dziećmi – ani wcześniejszej pracy w charakterze niani, ani odpowiedniego wykształcenia (szkoły pedagogicznej czy specjalnych kursów). Wiele osób szukających pracy w charakterze niani szuka także pracy pełnoetatowej, w której będzie zajmowała się dzieckiem lub dziećmi w jednej rodzinie. To znacznie utrudnia znalezienie niani, która mogłaby zaopiekować się dzieckiem, gdy zajdzie nagła potrzeba i opieka będzie potrzebna praktycznie od zaraz i jedynie na krótki okres.

Gdzie szybko znaleźć nianię?

Wydawać by się mogło, że w dużych miastach takich jak chociażby Warszawa niania jest bardzo łatwa do znalezienia, lecz nie do końca jest to takie proste, zważywszy na to, co zostało wspomniane wyżej. Jak zatem może być znaleziona dobra niania? Warszawa jest miastem dającym pod tym względem bardzo duże możliwości. W celu szybkiego znalezienia opiekunki do dziecka można skorzystać np. z internetu. Dobrym pomysłem jest zajrzenie na portal skupiający ogłoszenia niań z całej Polski, gdzie można wyniki wyszukiwania odpowiednio przefiltrować – oznaczyć miasto, a nawet dzielnicę, w której poszukiwana jest niania. Dodatkowo można wybrać opcję takie jak np. praca dorywcza, praca od zaraz czy praca na pełen etat. Po zaznaczeniu odpowiednich parametrów pokażą się profile wybranych opiekunek.

Osoby rejestrujące się w serwisie jako opiekunki do dzieci są weryfikowane, a na ich profilach można znaleźć potwierdzone informacje i referencje. Rodzic szukający opieki dla swojego dziecka, po założeniu konta w serwisie może przeglądać wszystkie profile niań i kontaktować się z nimi w celu zadania pytania lub ustalenia warunków pracy. Jest to chyba jedno z najszybszych i najpewniejszych rozwiązań, jeśli chodzi o poszukiwanie niani w nagłej sytuacji – portal oferuje dostęp do profili wielu niań w jednym miejscu, co eliminuje konieczność szukania opiekunki w wielu miejscach czy innych serwisach ogłoszeniowych, gdzie nie ma takiej weryfikacji informacji podawanych przez kandydatki na nianię dla dziecka. W prezentowanych profilach niań można sprawdzić między innymi ich dotychczasowe doświadczenie, a także to, co mogą robić dodatkowo w ramach oferowanych przez siebie usług.


Materiał partnera zewnętrznego