Na co rodzice powinni zwrócić uwagę podczas zakupu wózka dziecięcego?

0
848
Czarny wózek dziecięcy na kolorowej wystawie
Wersja 2w1 to połączenie głębokiej gondoli oraz spacerówki, natomiast wózki 3w1 mogą również posłużyć jako przenośne nosidełko oraz fotelik samochodowy | fot. mamaija.pl

Pierwsza wizyta w sklepie z wózkami dziecięcymi może być nieco przytłaczająca ze względu na współczesne bogactwo wyboru. Dlatego właśnie do takich zakupów warto dobrze się przygotować i nie podejmować decyzji pod wpływem impulsu lub chwilowego zachwytu uroczym modelem. Wystarczy wziąć pod uwagę kilka kwestii, a wybrany wózek na pewno dostarczy wielu radosnych chwil zarówno dziecku, jak i rodzicom.

Wielofunkcyjność – dla ceniących praktyczne rozwiązania

Ogromną popularnością wśród młodych rodziców cieszą się wielofunkcyjne wózki Cybex. Modele tego typu to bardzo praktyczne rozwiązanie dla osób, które nie chcą kupować wszystkich niezbędnych elementów dziecięcej wyprawki osobno czy też po prostu nie mają zbyt wiele miejsca w domu. Wersja 2w1 to połączenie głębokiej gondoli oraz spacerówki, natomiast wózki 3w1 mogą również posłużyć jako przenośne nosidełko oraz fotelik samochodowy.

Do drugiej kategorii wózków wielofunkcyjnych można zaliczyć modele dla rodzeństwa w zbliżonym wieku, które często są sprzedawane jako wózki bliźniacze. Nowoczesny sprzęt bardzo często pozwala na stworzenie kilkunastu kombinacji dla pełnej wygody dzieci i rodziców. Spacery z dwojgiem dzieci będą znacznie przyjemniejsze, gdy w każdym momencie będzie można posadzić zmęczone pociechy w jednym wózku.

Kompaktowość i łatwe składanie – wózek na każde warunki

Dla wielu rodziców bardzo ważną cechą wózków dziecięcych jest możliwość szybkiego i łatwego złożenia sprzętu do naprawdę niewielkich rozmiarów. Warto zwrócić na to uwagę podczas wyboru wózka nie tylko, gdy warunki mieszkaniowe nie pozwalają na przechowanie dużych, nieskładanych pojazdów. Kompaktowość i łatwe składanie oraz rozkładanie mogą okazać się bardzo przydatne podczas podróży samochodem, autobusem, a nawet windą.

Podczas zakupów warto również sprawdzić wagę wózka, ponieważ zbyt ciężki sprzęt może być sporym problemem dla poruszającej się w warunkach miejskich mamy. Każdy wysoki krawężnik, schodek czy też zapakowanie wózka do autobusu może być  prawdziwym wyzwaniem i bardzo męczącym zajęciem, zwłaszcza w przypadku drobnych kobiet z ograniczoną siłą.

Bezpieczeństwo i wygoda – dla dobra dziecka i rodzica

Kwestie bezpieczeństwa są jednymi z najczęściej pomijanych podczas zakupu wózka dziecięcego. Zaleca się zakup modeli wyposażonych w wysokiej jakości hamulce oraz koła. Warto również zwrócić uwagę na stabilność wózka oraz przyczepność do podłoża. Bardzo ważnym elementem są pasy bezpieczeństwa, które mogą uchronić dziecko przed przypadkowym wypadnięciem z pojazdu.

Wysoki poziom komfortu zapewniają wózki z amortyzowanymi kołami, które sprawią, że dziecko nie odczuje nierówności terenu i będzie smacznie spało bez zakłóceń. Oddychające tkaniny zadbają o skórę dziecka; nie wywołują podrażnień oraz zapobiegają przegrzaniu oraz przewianiu podczas spaceru. Dla własnego dobra rodzice powinni zapytać o łatwość czyszczenia materiału oraz wygodę prowadzenia wózka.


Materiał partnera zewnętrznego