Huśtawka do pokoju dziecięcego — jak wybrać idealny model?

0
608
dziewczynka na huśtawce
Wybierając huśtawkę do pokoju dziecięcego, warto między innymi zwrócić uwagę na jej maksymalne dopuszczalne obciążenie i na wiek dziecka, dla którego jest przeznaczona | fot.: materiał partnera

Nie bez powodu w ostatnich latach huśtawka do pokoju dziecięcego cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i dorosłych. W dużej mierze wynika to z faktu, że huśtawki okazują się idealnym rozwiązaniu, gdy zależy nam na szybkim uspokojeniu i odstresowaniu młodego człowieka. Ponadto dzięki temu, że huśtawki pojawiają się przede wszystkim na placu zabaw, kojarzą się dzieciom z zabawką, która nie zawsze jest na wyciągnięcie ich ręki, co sprawia, że staje się znacznie ciekawsza. Z tego też powodu warto dowiedzieć się, czym powinna wyróżniać się bezpieczna huśtawka do pokoju dziecięcego i w jaki sposób skomponować ją z resztą wyposażenia.

Bezpieczna huśtawka do pokoju — o czym warto pamiętać?

Wybierając huśtawkę do pokoju dziecięcego, warto między innymi zwrócić uwagę na jej maksymalne dopuszczalne obciążenie i na wiek dziecka, dla którego jest przeznaczona. Okazuje się to niezwykle ważne przede wszystkim w przypadku mniejszych dzieci, które bez odpowiednich zabezpieczeń i przystosowanego siedziska z oparciem mogłyby zrobić sobie krzywdę podczas korzystania z huśtawki. Ponadto nie bez znaczenia stają się belki, które tworzą konstrukcję huśtawki i zapewniają jej stabilność — dobrym pomysłem będą szczebelki wykonane z naturalnych materiałów, które cechują się wytrzymałością oraz odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Co więcej, warto zadbać o to, aby huśtawka do pokoju dziecięcego powstała z tkanin, które można łatwo wyprać. Jako że małe dzieci bardzo często brudzą poszczególne przedmioty jedzeniem, napojami czy kredkami, doprowadzenie ich do idealnego staniu niekiedy okazuje się dużym wyzwaniem. Dlatego też coraz większą popularnością cieszy się huśtawka do pokoju ze sklepu Milyo — proponowane produkty wyróżniają się naturalnymi materiałami, które wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką, aby pozbyć się wszelkiego rodzaju zabrudzeń. W efekcie wybrana huśtawka będzie świetnie się prezentować mimo upływu lat i z powodzeniem posłuży następnym pokoleniom.

dziewczynka na huśtawce
Oprócz wyboru idealnej huśtawki dla dziecka warto także przemyśleć miejsce, w którym chcemy ją umieścić | fot.: materiał partnera

Huśtawka do pokoju — w jakim miejscu ją zamontować?

Oprócz wyboru idealnej huśtawki dla dziecka warto także przemyśleć miejsce, w którym chcemy ją umieścić. Stabilna huśtawka do pokoju zazwyczaj jest montowana za pomocą specjalnych obręczy, które wiesza się na haczykach przystosowanych do drewna lub cegieł. Haczyków z reguły nie dołącza się do zestawów, ale można z powodzeniem je kupić w wielu marketach budowlanych. Następnie dobrym pomysłem będzie wybór odpowiedniego miejsca, które powinno znajdować się z dala od pozostałych mebli i pozwalać na duży zakres ruchu huśtawki.

W przypadku huśtawki do pokoju warto również zdecydować się na model o regulowanej długości. Jako że poszczególne pomieszczenia cechują się różnymi wymiarami, regulowane liny podtrzymujące huśtawkę pozwolą na dobranie idealnej długości, która zapewni dziecku bezpieczeństwo oraz wygodę. Tego typu modele huśtawek znajdują się między innymi we wspomnianym wcześniej sklepie Milyo, które ponadto przyciągają uwagę dziecka zabawnymi kształtami i urozmaiceniami.

Materiał partnera