Foteliki samochodowe do 36 kg – jak wybrać najlepsze?

0
801
fotelik samochodowy
Wybierając model, w którym będzie w przyszłości podróżowało twoje dziecko, musisz uwzględnić przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort malucha | fot.: materiał partnera

Nie ulega wątpliwości, że foteliki samochodowe do 36 kg są równie ważne, co ich mniejsze odpowiedniki dla niemowląt. Okazuje się jednak, że wciąż przez wielu rodziców traktowane są po macoszemu, a ich wybór to raczej kwestia przypadku aniżeli świadoma decyzja. Tymczasem warto zdawać sobie sprawę, że dziecko powyżej 4. roku życia wciąż jest o wiele za małe, by podróżować jak dorośli. Nie można również liczyć na skuteczność tanich rozwiązań z hipermarketu, które nie przechodzą żadnych testów. Na co więc zwracać uwagę, gdy wybierasz fotelik dla starszego dziecka?

Bezpieczny fotelik samochodowy ISOfix do 36 kg jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. W tym okresie maluchy są jeszcze zdecydowanie za małe, by podróżować jak dorośli – pasy bezpieczeństwa są bowiem zaprojektowane z myślą o osobach o wzroście powyżej 150 cm. Aby nie stanowił zagrożenia dla twojego dziecka, koniecznie musisz wybrać odpowiedni fotelik samochodowy do 36 kg, który będzie pasował zarówno do wieku i wagi dziecka, jak i modelu twojego samochodu. Pośród wszystkich propozycji zdecydowanie warto zwrócić uwagę na fotelik ISOfix od marki BeSafe, który ze względu na licznie zastosowane w nim technologie zapewni wam spokojną podróż. Przekonaj się, co go wyróżnia.

Fotelik ISOfix BeSafe – bezpieczeństwo

Nowoczesny fotelik ISOfix musi przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo w podróży. Bardzo ważne zatem jest, by umożliwiał prawidłowe przeprowadzenie pasa, a szczególnie jego części biodrowej. Dzięki temu w czasie wypadku nie będzie on stanowił dodatkowego zagrożenia dla wrażliwej na uszkodzenia jamy brzusznej. Zwróć uwagę, że fotelik BeSafe iZi Flex Fix i-Size został pozbawiony zbędnych podłokietników i posiada prowadnicę pasa biodrowego, która jest inspirowana adapterem dla kobiet ciężarnych. Producent wyposażył go również w specjalne prowadnice ramienne, dzięki którym można precyzyjnie ustawić pas ramienny na klatce piersiowej. Wsparciem dla rodziców jest także magnes fidlock, który znacząco ułatwia zapinanie.

Każdy rodzic powinien również wiedzieć, że fotelik ISOfix marki BeSafe posiada ochronę boczną SIP+. Została umieszczona na jego zewnętrznej obudowie, dzięki czemu znaczna część sił w momencie uderzenia nie dociera do ciała dziecka. Model więc zabezpiecza dziecko w czasie najgroźniejszego zderzenia bocznego.

fotelik samochodowy ISOfix
Nowoczesny fotelik ISOfix musi przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo w podróży | fot.: materiał partnera

Fotelik samochodowy ISOfix – komfort

To bardzo ważne, by foteliki z bazą ISOfix dla starszych dzieci były dobrze dopasowane do wzrostu i wagi podróżującego w nich malucha. Skandynawski producent zdaje sobie sprawę, że w tym okresie wymiary mogą ulec szybkiej i istotnej zmianie, dlatego w oferowanych produktach udostępnił możliwość regulowania oparcia w zakresie od 100 do 150 cm. Pokrętła służące zmianie wysokości umieszczone są po ich zewnętrznej stronie, dzięki czemu rodzice zyskują możliwość precyzyjnego dostosowania ustawień, gdy dziecko siedzi już w środku. To znacznie ułatwiło zapinanie dziecka i sprawiło, że bezpieczeństwo w podróży jest większe.

Warto także wspomnieć, że dzieci w wieku od 4. do 12. lat bardzo często zapadają w drzemkę w czasie podróży. Jeśli więc interesuje cię fotelik samochodowy ISOfix dostosowany do tego przedziału wiekowego, koniecznie uwzględnij możliwość odchylenia oparcia. Istotny jest także projekt samego zagłówka, by zarówno wspierał główkę w czasie snu, jak i nie pogarszał widoczności w czasie podróży.

Foteliki z bazą ISOfix – najlepszy wybór dla twojej rodziny

Wybierając model, w którym będzie w przyszłości podróżowało twoje dziecko, musisz uwzględnić przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort malucha. Czołowi producenci na całym świecie od dawna proponują innowacyjne technologie, które pozytywnie przechodzą wszystkie testy zderzeniowe. Aby cieszyć się spokojną drogą, warto postawić na najskuteczniejsze foteliki z bazą ISOfix – są stabilniejsze niż te zapinane pasami. Zanim zdecydujesz się na zakup, dokładnie przeanalizuj wszystkie oferowane przez wybrany model funkcjonalności.

Materiał partnera