Dlaczego warto zainwestować w plac zabaw dla dziecka?

0
446
dzieci na karuzeli
Plac zabaw postawiony w przydomowym ogródku jest znacznie bezpieczniejszy dla dziecka, niż duży plac w parku czy na osiedlu | fot.: stock.adobe.com

Przydomowy plac zabaw to rozwiązanie, które przynosi dziecku wiele korzyści. Pozwala nie tylko na świetną zabawę samodzielną lub w gronie kolegów czy rodzeństwa, ale również wszechstronnie rozwija pociechę. Dlaczego jeszcze warto zamontować w pobliżu domu prywatny plac zabaw?

Zdrowa dawka ruchu każdego dnia

Dzieci spędzają coraz więcej czasu przed komputerem, tabletem czy konsolą. Chętnie i często uciekają w świat wirtualny, co niesie ze sobą wiele negatywnych skutków. Nadwaga, problemy z kręgosłupem i oczami to problemy, które dotykają coraz młodsze dzieci. Wiele z nich wybiera siedzenie przed monitorem, ponieważ uważa to za ciekawszą czynność. Dzięki placowi zabaw może się to zmienić.

Bogato wyposażony w urządzenia plac zabaw zachęci dziecko do jak najczęstszego przebywania na świeżym powietrzu, co wpływa na zdrowie i dobre samopoczucie maluchów. Ponadto chodzenie po drabinkach, wbieganie na zjeżdżalnię albo kręcenie się na karuzeli zapewnia dziecku tak niezbędną porcję ruchu, która wpływa na jego prawidłowy rozwój, zwiększa szybkość przyswajania wiedzy i poprawia koncentrację. Ogrodowy plac zabaw stanowi więc swego rodzaju zachętę dla pociechy, aby spędzała czas na świeżym powietrzu, biegała po podwórku i korzystała z zabawek pod gołym niebem.

Gwarancja wyśmienitej zabawy

Dzieciaki uwielbiają huśtawki, zjeżdżalnie czy karuzele. Producent oferujący urządzenia do zabawy wie doskonale, jakie zabawki stworzyć, by zachwyciły one milusińskich. Zabawa na placu zabaw – samodzielna, pod okiem rodzica albo w gronie kolegów to gwarancja wyśmienitej rozrywki dla pociechy. Skorzystanie z placu zabaw daje dziecku możliwość odwrócenia uwagi od trosk, które skutkują gorszym humorem. Ponadto już sam ruch pobudza organizm do produkcji endorfin, czyli hormonów szczęścia.

Bezpieczny plac koło domu

Plac zabaw postawiony w przydomowym ogródku jest znacznie bezpieczniejszy dla dziecka, niż duży plac w parku czy na osiedlu. Miejsca te są zazwyczaj bardzo zatłoczone, co sprawia, że niestety łatwo w takim tłumie stracić pociechę z oczu. Ponadto częściej zdarzają się tam wypadki, np. potrącenia czy popchnięcia. Na przydomowym, prywatnym placu zabaw nie ma tego problemu. Dziecko ma wszystkie zabawki dla siebie, a rodzic nie musi się obawiać, że straci je z oczu w tłumie czy też dziecko ulegnie wypadkowi z winy innego użytkownika. Ponadto maluch nie musi czekać w kolejce, aż huśtawka, karuzela albo zjeżdżalnia będą wolne i dziecko będzie mogło z nich skorzystać.

Materiał patnera