Dlaczego warto wyposażyć się w komodę z przewijakiem?

0
712
komoda z przewijakiem pinio 3
Komoda jest ważnym elementem wyposażenia pokoju dziecka. Jej połączenie z przewijakiem to praktyczne rozwiązanie | fot.: materiał partnera

Gdy na świat przychodzi dziecko, wszystko się zmienia. Aby ułatwić sobie opiekę nad nim, warto starannie zaplanować urządzenie pokoju. Wśród przydatnych mebli znajduje się komoda. Umożliwia komfortowe przechowywanie ubranek i akcesoriów. Pomocny jest również przewijak, który ułatwia pielęgnację dziecka. Czy komoda z przewijakiem będzie dobrą opcją, czy lepiej kupić te dwie rzeczy osobno?

Czym kierować się przy wyborze komody?

Zastosowane materiały, wytrzymałość i jakość wykonania to ważne kwestie, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze komody. Solidne modele nie muszą być wykonane wyłącznie z litego drewna, ale również płyt laminowanych. Jedną z opcji jest komoda z przewijakiem dla niemowląt wykonana z drewna sosnowego. To doskonała opcja, jeżeli chcesz ochronić dziecko przed problemami z alergią. Drewno sosnowe charakteryzuje się właściwościami antystatycznymi, dzięki czemu na jego powierzchni kurz nie gromadzi się szybko. Zwróć również uwagę, czy komoda jest pomalowana ekologiczną farbą wodną. Jest to bezpieczna farba, która nie zawiera toksycznych związków mogących zagrażać Twojemu dziecku. Poza tym sprzyja również utrzymaniu drewna w dobrym stanie przez długi czas.

Co decyduje o popularności komody z przewijakiem?

Mylny jest pogląd, że małe dziecko to mało rzeczy, ale jest wręcz przeciwnie, a komody z przewijakiem dla niemowląt powinny być pojemne, aby pomieścić ubranka i akcesoria. Komoda jest ważnym elementem wyposażenia pokoju dziecka. Jej połączenie z przewijakiem to praktyczne rozwiązanie. Przewijaka nie trzeba nigdzie montować, gdy komoda jest na stałe z nim zespolona. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa, ponieważ zapobiega zsunięciu się przewijaka. Nie musisz martwić się, że przewijaki dla niemowląt z komodą nie prezentują się estetycznie i nie mogą być wykorzystane w późniejszym czasie. Wersja prezentowana na stronie https://www.pinio.com.pl/meble/komoda-z-przewijakiem-marsylia/ wyróżnia się doskonałą estetyką, która pasuje do wielu aranżacji pokoi. Biały kolor powoduje, że mebel sprawia wrażenie lekkiego i stanowi optymistyczny akcent wnętrza. Stabilna, wytrzymała i atrakcyjnie wyglądająca komoda z przewijakiem drewniana jest niezastąpionym elementem wyposażenia dziecięcego pokoju. Jej wysokość jest odpowiednia dla rodziców, którzy dzięki niej nie muszą mocno pochylać się podczas przewijania maluszka.

Drewniana komoda z przewijakiem jako funkcjonalne rozwiązanie

Szafa w pokoju dziecięcym jest potrzebna dopiero, gdy pociecha ma kilka lat i przydatne staje się miejsce na powieszenie kurtki i przechowywanie plecaka. Na początek polecane są jednak komody dziecięce z przewijakiem. Producenci oferują warianty z różną liczbą szuflad lub zapewniające szuflady i szafkę. Zdecydowanie komoda dla niemowląt z przewijakiem spełnia wszystkie potrzeby rodziców, którzy pragną wygody w opiece nad dzieckiem. Nie należy obawiać się, że stanie się bezużyteczna, gdy dziecko podrośnie. Funkcjonalna komoda drewniana z przewijakiem zawsze będzie służyć jako mebel do przechowywania rzeczy, a przewijak jest skonstruowany tak, że może stać się wygodnym miejscem, aby postawić na nim pluszowe zabawki lub inne przedmioty.

Materiał partnera