Biegunka u dzieci i niemowląt – jak pomóc dziecku?

0
1269
Dziecko bardzo chore
Chyba każdy rodzic niemowlaka przynajmniej raz w życiu będzie musiał zmierzyć się z biegunką. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Chyba każdy rodzic niemowlaka przynajmniej raz w życiu będzie musiał zmierzyć się z biegunką. Zazwyczaj ten pierwszy raz bywa bardzo stresującym przeżyciem, ponieważ jak powszechnie wiadomo, u niemowlaka może dojść do bardzo szybkiego odwodnienia, więc każda biegunka może stać się poważnym zagrożeniem dla zdrowia i życia maluszka.

Biegunka to jedna z niewielu chorób, którą każdy rodzić może zdiagnozować samodzielnie, z pewnością postawienia prawidłowej diagnozy. Pojawiających się w pieluszce rzadkich kupek, które pojawiają się jedna po drugiej, nie sposób pomylić z czymkolwiek innym. Dziecko, które ma biegunkę dodatkowo bywa bardzo niespokojne, płaczliwe, czasami pręży nóżki, pokazując, że z jego brzuszkiem dzieje się coś niedobrego, a w niektórych przypadkach jest osowiałe, co oznacza, że w wyniku choroby opadło z sił. Warto podkreślić, że choć istnieją domowe sposoby, dzięki którym można zahamować biegunkę, to w przypadku bardzo małych dzieci zawsze niezbędna jest konsultacja lekarska.

Jak pomóc dziecku z biegunką?

Pediatra na pewno przepisze konkretne leki, czyli przede wszystkim jakiś środek, który hamuje biegunkę oraz drugi, który uzupełni organizm w utracone elektrolity. Jednym z najlepszych tego typu leków jest Orsalit, o którym można więcej poczytać na stronie producenta – www.orsalit.pl. Orsalit to lek w formie proszku, który rozdrabnia się z wodą, by stworzyć nawadniający napój. W takim napoju znajdują się nie tylko niezbędne elektrolity, ale również glukoza i naturalnie woda, czyli wszystko to, co jest potrzebne do skutecznego nawodnienia organizmu.

Jeden środek na biegunkę i odwodnienie

W przypadku dzieci, które ukończyły pierwszy rok życia bardzo dobrym rozwiązaniem jest preparat o nazwie Orsalit plus smektyn. To połączenie preparatu nawadniającego z lekiem przeciwbiegunkowym. Orsalit plus smektyn skraca czas trwania biegunki, łagodzi jej nieprzyjemne objawy, chroni błony śluzowe oraz uzupełnia ciało w utracone płyny i składniki mineralne.


Materiał partnera zewnętrznego