Rusza onlinowa gra Pre.Kapitalni – praktyczna wiedza o finansach dla każdego

0
922
gra edukacyjna
Gra Pre.Kapitalni wpisuje się w trend tzw. serious games, czyli narzędzi fabularnych, których podstawowym celem nie jest rozrywka, a osiąganie konkretnych celów edukacyjnych | fot.: Fotolia

Akademicka forma nauczania coraz częściej jest uznawana przez Polaków za nieefektywną. 70 proc. osób biorących udział w badaniu, dostrzega większą skuteczność edukacji przez grę w porównaniu do metod tradycyjnych. Chętniej sięgamy po alternatywne, bardziej angażujące sposoby nauki. Gra stworzona przez twórców portalu Kapitalni.org wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom. 77 proc. Polaków uważa, że gry uczą zarządzania czasem, pieniędzmi oraz innymi posiadanymi zasobami. Dzięki Pre.Kapitalnym grający zdobędą wartościową wiedzę przydatną w codziennym życiu, np. jak optymalizować domowy budżet, porównać kredyt hipoteczny czy lokaty bankowe.

Gra powstawała przez blisko dwa lata i jest pierwszym tego typu produktem dla dorosłych i starszej młodzieży w Polsce. Dzięki niej, każdy otrzyma pakiet praktycznej wiedzy, niezbędnej do funkcjonowania w dzisiejszym świecie. Gracze będą mieli okazję przeanalizować różne warianty kont osobistych, czy kredytów mieszkaniowych, a także zastanowić się nad poszczególnymi formami zatrudnienia, by na koniec móc wybrać najlepszą propozycjęmówi Agnieszka Szczepanik, Dyrektor Departamentu Edukacji z Wonga Polska.

W grze Pre.Kapitalni każdy może wcielić się w animowaną postać, która przez przypadek przenosi się z prehistorycznej wioski Bang-Krut do czasów współczesnych. Aby wrócić do domu bohater będzie musiał wykazać się pomysłowością oraz znajomością problematyki finansów. Towarzyszyć mu będzie Robot Nikolas, który jest przewodnikiem w grze oraz psotny tygrys szablozębny Kąsek. Na graczy czekają nie tylko zagadki logiczne i inne wyzwania wymagające sprytu, ale także 20 obowiązkowych i 5 nieobowiązkowych modułów edukacyjnych uzależnionych od ich osobowości finansowej. Postaciom głosów udzielili aktorzy Teatru Polskiego w Poznaniu – Maria Rybarczyk i Michał Kaleta.

Nowe trendy w edukacji

Gra Pre.Kapitalni wpisuje się w trend tzw. serious games, czyli narzędzi fabularnych, których podstawowym celem nie jest rozrywka, a osiąganie konkretnych celów edukacyjnych. Często są projektowane z myślą o rozwoju myślenia strategicznego, czy pogłębianiu wiedzy.

Nauka finansów bywa trudna i często zniechęcająca. Od lat mamy okazję obserwować, jakie braki mają nasi klienci. Dlatego w 2015 r. stworzyliśmy platformę edukacyjną Kapitalni.org, której celem jest przybliżanie zagadnień finansowych w łatwy i przyjemny sposób. Dziś portal ma już ponad 1 mln unikalnych użytkowników, nie tylko naszych klientów. Na bieżąco monitorujemy efektywność naszego portalu i obserwujemy trendy w nauczaniu. Z nich wynika, że gry to przyszłość nauczania, nie tylko finansów mówi Sylwia Drejer-Cichucka, Członek Zarządu Wonga Polska. Doświadczenia i badania platformy edukacyjnej Kapitalni.org wskazują, że brakuje na rynku interaktywnego narzędzia nauczania o finansach. My je dostarczymy.

Do współpracy przy projekcie Pre.Kapitalni została zaproszona agencja S4 S.A., która odpowiada za fabułę oraz developer gier – DOJI Educational Innovations. Merytoryczna strona Pre.Kapitalnych została opracowana przez blogera finansowego Tomasza Jaroszka.

Specjalizujemy się w tworzeniu gier, które pomagają poszerzać wiedzę przy jednoczesnej dobrej zabawie. Nauka w takiej formie pozwala wykorzystać naturalne zaangażowanie graczy, co daje jej przewagę nad innymi metodami kształcenia. Współpraca przy projekcie Pre.Kapitalni jest dla nas szczególnie ważna, ponieważ jest to produkt, którego treść przełoży się na poziom wiedzy finansowej Polaków i będzie miała wpływ na podejmowane przez nich w przyszłości decyzje – mówi dr hab Szymon Truskolaski, CEO Doji S.A.

Gra Pre.Kapitalni jest już dostępna na stronie internetowej www.pre.kapitalni.org.

Do obsługi gry wystarczy komputer z 3 GB wbudowanej pamięci RAM, łącze internetowe o prędkości 10Mbps oraz jedną z poniższych przeglądarek internetowych obsługujących  standard WebGL: Google Chrome (wersja 66.0 i powyżej), Mozilla Firefox (wersja 60.0 i powyżej), Microsoft Edge (wersja 16.0 i powyżej), Apple Safari (wersja 11.0 i powyżej), Opera (wersja 53.0 i powyżej).


Materiał partnera zewnętrznego