Magazynowanie w zimę. Czy warto postawić namiot magazynowy?

0
1315
Namiot magazynowy
Namiot magazynowy jest niedrogi, mobilny, a przy tym funkcjonalny. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wiele przedsiębiorców boryka się z rosnącą ilością towaru lub też z koniecznością utrzymywania większego zaplecza maszynowego. W takiej sytuacji niezbędne jest wynajęcie powierzchni magazynowej lub zainwestowanie we własną halę, która pomieści cały sprzęt, towary, materiały czy zapasy. Niemniej jednak jest to kosztowne przedsięwzięcie. Alternatywną i budżetową opcją może okazać się zakup całorocznego namiotu magazynowego.

Czym tak naprawdę jest namiot magazynowy?

Profesjonalny namiot magazynowy, który nadaje się do użytkowania również w sezonie zimowym, jest wykonany ze stali ocynkowanej. Konstrukcja obejmuje solidne blachy oraz trwały stelaż, który nadaje jej określony kształt. Ze względu na fakt, iż materiały stosowane do budowy namiotu są stosunkowo lekkie, cały obiekt najlepiej skutecznie przytwierdzić do podłoża.

Montażem i instalacją namiotu magazynowego zazwyczaj zajmują się specjalistyczne firmy, które są w stanie postawić taką halę namiotową w bardzo krótkim czasie. Jest to rozwiązanie znacznie łatwiejsze i mniej kosztowne niż wybudowanie murowanego garażu.

Odporność i wytrzymałość namiotów magazynowych

Całoroczne namioty magazynowe nie wymagają demontowania w sezonie zimowym, gdyż doskonale radzą sobie nawet w najmniej sprzyjających warunkach atmosferycznych.

Aby wydłużyć okres ogólnej użyteczności namiotu, należy przed zimą gruntownie sprawdzić jego stan techniczny, a przede wszystkim, czy nie obluzowały się śruby lub czy nie pojawiły się ubytki w połaciach blachy.

Namioty magazynowe tego rodzaju najczęściej są pokrywane specjalną powłoką antykorozyjną. Dla pewności warto jednak regularnie kontrolować, czy dana powierzchnia nie wymaga ponownej konserwacji, co pozwoli uniknąć pojawiania się rdzy niszczącej blachę.

W środku zimy prawdziwym wyzwaniem dla namiotu magazynowego mogą być ciężkie masy śniegu zalegające na powierzchni dachu. Z tego powodu najlepiej zdecydować się na namiot z dwuspadowym dachem lub taki, który może utrzymać obciążenie nawet do 120 kg na 1 m2.

Dla kogo taki namiot będzie odpowiedni?

Namiot sprawdzi się w przypadku wielu branż, zarówno przedsiębiorstw budowlanych, ogrodniczych jak i zwykłych hurtowni. Namiot magazynowy jest niedrogi, mobilny, a przy tym funkcjonalny. Rozstawienie tego typu obiektu nie jest również czasochłonne. Dlatego w sytuacji gdy rozważamy inwestycję we własny magazyn, warto wziąć pod uwagę wspomniane rozwiązanie.


Materiał partnera zewnętrznego