Zdrowie pracownika najwyższą wartością

0
1012
Uraz nogi
Opieka medyczna gwarantowana przez prywatne centra medyczne gwarantuje o wiele wyższy poziom świadczonych usług niż opieka powszechna. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Każdy pracodawca zdaje sobie sprawę jak ważny jest zdrowy pracownik. Każda absencja na stanowisku pracy wiąże się z pewnymi niedogodnościami. Koniecznie jest zapewnienie zastępstwa na czas nieobecności, jeśli jest to dłuższe zwolnienie, trzeba liczyć się z zatrudnieniem dodatkowej osoby, w przypadku krótszych zwolnień obowiązki należy podzielić pomiędzy obecnych pracowników. Zawsze rodzi to jakieś niezadowolenie i poczucie niesprawiedliwości, a nierzadko trzeba się liczyć z tym, że pracowników, którzy wykonują pracę za kolegę lub koleżankę trzeba będzie dodatkowo wynagrodzić. Również dla pracownika przebywanie na zwolnieniu lekarskim nie jest korzystne, gdyż dostaje on wtedy jedynie 80% swojego wynagrodzenia, czyli traci niemałą część środków na życie. Dlatego też wielu pracodawców decyduje się na to aby zadbać o zdrowie swoich pracowników, i wykupuje dla swoich pracowników i ich rodzin pakiety medyczne w prywatnych centrach medycznych.

Korzyści dla pracownika i dla pracodawcy

Opieka medyczna gwarantowana przez prywatne centra medyczne gwarantuje o wiele wyższy poziom świadczonych usług niż opieka powszechna. Godziny pracy w takich placówkach są bardzo elastyczne, istnieje więc możliwość zapisania się do specjalisty poza godzinami pracy, można wtedy uniknąć zaległości i pogodzić leczenie z pracą. Pracodawcy mają do wyboru wiele pakietów medycznych, które mogą zostać przygotowane przez krakowską firmę zdrowiewfirmie.pl. W zależności od ilości wykupionych pakietów można negocjować cenę, która ze względu na dużą konkurencję także może być atrakcyjna. Pomimo, że takie pakiety wiążą się z dodatkowymi wydatkami w firmie, stanowią one pewnego rodzaju zaletę, gdyż przedsiębiorstwa o koszty takiego ubezpieczenia zdrowotnego mogą pomniejszyć podatek do zapłacenia. Dodatkowym zyskiem, jest brak konieczności zatrudniania pracowników na czas zastępstwa oraz płacenia za nadgodziny pracownikom wykonującym obowiązki kolegów. No i ostatnią korzyścią jest oczywiście zadowolenie pracownika i poczucie bezpieczeństwa.


Materiał partnera zewnętrznego