W trosce o styl, komfort i efektywność – aranżacja wnętrza biura

0
796
przestrzeń biurowa
Wielu właścicieli przedsiębiorstw decyduje się na zakup mebli projektowanych specjalnie na wymiar. Dzięki temu jesteśmy w stanie maksymalnie wykorzystać przestrzeń | fot.: stock.adobe.com

Zapewne sporej części nas praca kojarzy się z nieprzyjemnym obowiązkiem, który należy wykonywać każdego dnia. Długie godziny siedzenia w biurze mogą skończyć się nie tylko poczuciem znużenia, ale również problemami z kręgosłupem. Jeśli jednak poświęcimy nieco więcej czasu na urządzenie swojego miejsca pracy, będzie ono komfortowe i funkcjonalne. To z kolei korzystnie wpłynie na efektywność pracy oraz na poprawę samopoczucia wszystkich pracowników. Jak zatem zaaranżować biuro?

Jakie meble biurowe wybrać?

Wielu właścicieli przedsiębiorstw decyduje się na zakup mebli projektowanych specjalnie na wymiar. Dzięki temu jesteśmy w stanie maksymalnie wykorzystać przestrzeń i wstawić na przykład regały tam, gdzie wcześniej wydawało się to niemożliwe. Daje to również możliwość dostosowania konkretnych elementów do naszych potrzeb. Rozwiązanie to wiąże się jednak ze znacznie większymi kosztami, niż w przypadku gotowych mebli z salonu. Z kolei sklepy oferują bardzo szeroki wachlarz produktów, które mogą spełnić nasze oczekiwania za mniejsze pieniądze.

Wybierając meble z salonu, najlepiej zdecydować się na te w wersji modułowej. Stwarza to możliwość dowolnego łączenia elementów oraz komponowania różnorodnych aranżacji, adekwatnych do naszych aktualnych potrzeb. Do podstawowych części, jakie powinny znaleźć się w funkcjonalnym biurze zaliczamy biurka, fotele oraz regały i niewielkie komody. Najlepiej, aby wszystko było umieszczone w niewielkich odstępach od siebie, aby dostęp był do nich jak najłatwiejszy. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest także fotel obrotowy, który umożliwi przemieszczanie się pomiędzy regałami z dokumentami.

Jaki styl w biurze?

W tym przypadku możemy postawić na nowoczesność lub klasykę. Pierwszy styl sprawdzi się w biurach, gdzie pracuje więcej osób, przez co istnieje konieczność ciągłej komunikacji i łatwego dostępu do wspólnych przestrzeni. Warto postawić tutaj na minimalistyczne i subtelne meble, które pozwolą na wykorzystanie miejsca, ale nie będą zagracały pomieszczenia. Dzięki ich mobilności będziemy mieli możliwość dowolnego ustawiania oraz regulacji ich komponentów.

Jeśli jednak biuro jest niewielkie lub jest to po prostu naszym gabinetem, świetnym pomysłem będzie zastosowanie klasycznych i jednocześnie eleganckich rozwiązań. W takim wnętrzu nie powinno zabraknąć ciemnego drewna, naturalnej skóry oraz innych, subtelnych elementów. Kolory ścian i podłóg najlepiej utrzymać w stonowanej kolorystyce, która wycisza i uspokaja. Taki korzystny nastrój wpłynie pozytywnie nie tylko na osoby, które pracują w gabinecie, ale również na potencjalnych klientów i współpracowników biznesowych. Warto również zauważyć, że tego rodzaju wnętrza symbolizują prestiż firmy oraz jej bogatą tradycję. Nic więc dziwnego, że na takie rozwiązanie decydują się prezesi banków i dyrektorzy wiodących firm na rynku. Mając jednak na względzie wymienione walory estetyczne, nie należy zapominać o wygodzie i funkcjonalności. Pamiętajmy, że wyłącznie wnętrze, w którym sami czujemy się swobodnie, może wywierać pozytywny wpływ na naszych rozmówców.


SKR