Ucz się w MSKPU i zostań kostiumografem

0
1784
mskpu szkoła projektantów
MSKPU to prestiżowe grono międzynarodowych projektantów i kostiumografów | fot.: materiał partnera

Kochasz modę i marzysz o tym, by zostać wybitnym projektantem, kostiumografem lub stylistą? Chcesz rozwijać swój talent u boku najlepszych? Podejmij naukę w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Ucz się od najlepszych specjalistów, a dzięki pokazowi dyplomowemu rozpocznij karierę zawodową i spełniaj swoje cele. Dowiedz się więcej, poznaj opinie o MSKPU.

MSKPU – najważniejsze informacje o szkole

Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru to coś więcej niż zwykła placówka edukacyjna skupiona jedynie na przekazaniu wiedzy z określonej dziedziny. Misją MSKPU jest nauka od podstaw i wszechstronny rozwój uczniów, by mogli szlifować swój talent, debiutować w branży modowej, a następnie osiągać w niej sukcesy.

Edukacja w MSKPU odbywa się sposób nowoczesny – nauka online połączona z praktycznymi blokami w formie stacjonarnej. Warto podkreślić, że zajęcia online odbywają się na innowacyjnej platformie edukacyjnej stworzonej na potrzeby MSKPU. Dzięki niej uczniowie szkoły mają stały wgląd do materiałów udostępnianych przez wykładowców, co umożliwia im wygodną nauką niezależnie od tego, gdzie są i jakim sprzętem dysponują.

MSKPU to prestiżowe grono międzynarodowych projektantów i kostiumografów, dlatego też część wykładów odbywa się w języku angielskim. Nie jest to jednak powód do zmartwień. Szkoła przygotowuje swoich uczniów pod tym kątem na specjalnych warsztatach z branżowego języka angielskiego, by mogli oni aktywnie uczestniczyć w zajęciach na żywo z zagranicznymi wykładowcami, dzielącymi się nie tylko swoją specjalistyczną wiedzą, ale i wieloletnim doświadczeniem w branży modowej.

Nauka w MSKPU trwa 4 semestry, które są zakończone pokazem dyplomowym, a więc w dwa lata zyskuje się dyplom akredytowany Ministerstwa Kultury, potwierdzający kwalifikacje w zawodzie. W MSKPU czerpie się wiedzę od najlepszych, a przebywanie w gronie osób, które dzielą wspólne pasje dodatkowo buduje i rozwija.

Kostiumografia w MSKPU

Decydując się na naukę w MSKPU, można obrać kostiumografię jako swoją ścieżkę kariery, a następnie podjąć pracę w teatrze, branży reklamowej bądź założyć własną markę. Kierunek ten realizowany w ramach 4 semestrów obejmuje naukę z zakresu:

  • krawiectwa i konstrukcji odzieży – poznanie różnych technik krawiectwa jest niezbędne do tworzenia kreatywnych projektów;
  • materiałoznawstwa – by móc rozpoznawać tkaniny, sploty oraz pozyskać wiedzę z zakresu innowacyjnych technologii w materiałoznawstwie i ekologicznych rozwiązań w tekstyliach, jak również nauczyć się haftowania czy szydełkowania;
  • historii sztuki i ubioru – by poznać trendy obowiązujące w świecie mody na przestrzeni wieków i umiejętnie czerpać z nich podczas tworzenia własnych projektów;
  • rysunku żurnalowego – by przedstawienie projektu klientowi lub krawcowej nie stanowiło żadnego problemu;
  • projektowania graficznego – by móc tworzyć własne tkaniny i efektywnie promować swoje prace i umiejętności oraz złożyć w MSKPU swoje pierwsze portfolio;
  • etyki w modzie – by projektowanie w modzie było odpowiedzialne i  przyjazne dla środowiska, zwierząt i ludzi;
  • postprodukcji filmowej – by móc tworzyć krótkie klipy reklamowe stanowiące doskonałą promocję swojej twórczości;
  • Artcraft Design – by nauczyć się tworzyć z włóczki dzieła sztuki.

Zwieńczeniem nauki jest przygotowanie pokazu dyplomowego MSKPU, będącego jedną z największych imprez promujących projektantów, na których ma się okazję spotkać wybitnych przedstawicieli branży odzieżowej i mediów. Jest to doskonała okazja, by zaprezentować światu swój talent.

Warto podkreślić, że Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru każdego roku organizuje dla swoich uczniów dodatkowe warsztaty ze znanymi osobowościami takimi, jak choćby Chloe Paris, Giovanni Ottonello czy Theresa Lobo. Dodatkowo MSKPU, jako jedyna szkoła w Polsce, podpisała umowę partnerską z IADE Creative University w Lizbonie, w ramach której absolwenci MSKPU są zwolnieni z zaliczenia egzaminów oraz wszelkich opłat z I roku programu zaczynając tym samym naukę w IADE już od drugiego roku.

MSKPU opinie absolwentów

Najlepszą rekomendacją dla Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru stanowią jej uczniowie, którzy rozwinęli swoją karierę w branży modowej. Absolwenci wyrażając opinie o MSKPU, przyznają że szkoła była dla nich nie tylko skarbnicą wiedzy, ale także inspiracją i szansą na spełnienie marzeń, a to, czego nauczyli się w szkole wykorzystują w swojej codziennej pracy w branży modowej. Ponadto MSKPU umożliwiła im rozwój u boku najlepszych dając szansę na zaprezentowanie swoich możliwości światu czy nawiązanie biznesowych kontaktów.

MSKPU opinie w mediach

Pozytywne opinie o MSKPU pojawiają się również w mediach, które bacznie śledzą wydarzenia związane z działalnością szkoły i osiągnięciami jej uczniów i absolwentów. O MSKPU można było usłyszeć między innymi w programie „Pytanie na Śniadanie”, „Fakty TVN” oraz przeczytać m. in. w Vogue Polska, FashionBiznes.pl, LAMODE.INFO oraz PropertyDesign.


Materiał partnera