Praca w Warszawie

0
1850
Rozmowa rekrutacyjna
Badania pokazują, że 97% osób bezrobotnych poszukuje ofert pracy za pośrednictwem internetu. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się ogłoszenia o pracę zamieszczane w internecie.

Nic w tym dziwnego, ponieważ nie wychodząc z domu możesz na bieżąco przyjrzeć się aktualnym ofertom pracy oraz odpowiedzieć na ogłoszenia, które cie zainteresują.

Aktualna sytuacja na rynku pracy

Obecnie sytuację z bezrobociem w Polsce określa się jako dość stabilną. Dodatkowo odnotowuje się spadek liczby osób nie mających miejsca zatrudnienia. Analizując wykres stopy bezrobocia od 1991 roku do 2019 roku w chwili obecnej wynosi ona 6,1% i cały czas obniża się. Podsumowując jest to najlepszy wynik osiągnięty do tej pory.

W latach 1991-2001 sytuacja bezrobocia w Polsce pogarszała się, jednak od 2003 roku do 2008 nastąpiło polepszenie sytuacji i w najlepszym momencie stopa bezrobocia sięgnęła 9,5%. Niestety po 2009 roku sytuacja ponownie się pogorszyła, żeby w 2013 roku osiągnąć 13,4%. Od tego roku stopa bezrobocia stabilnie się zmniejsza i prognozy są bardzo pozytywne.

Jak skutecznie szukać pracy przez internet?

Chociaż internet może kojarzyć się przede wszystkim z rozrywką oraz portalami społecznościowymi to sieć stała się również źródłem informacji i sposobem poszukiwania pracy. Badania pokazują, że 97% osób bezrobotnych poszukuje ofert pracy za pośrednictwem internetu. Nic w tym dziwnego, ponieważ coraz więcej pracodawców zamieszcza ogłoszenia w serwisach internetowych.

Należy wyszukać znany serwis ofert pracy, taki jak na przykład jobsora.com, w który znajdują się aktualne ogłoszenia. Daje on możliwość zapoznania się z ofertami pracy pod kątem lokalizacji, np. jeśli interesuje cię Warszawa to wyszukujesz „IT Warszawa”. Albo można wyszukać oferty pod kątem danej branży lub konkretnej specjalizacji. To bardzo wygodna opcja i zdecydowanie skraca czas poszukiwań.

Innym atutem jest to, że w taki sposób możemy samodzielnie sprawdzić na jakie zawody jest zapotrzebowanie w naszej okolicy. Uzyskujemy przegląd i przekrój wszystkich aktualnych ofert pracy oraz firm, które poszukują specjalistów.


Materiał partnera zewnętrznego