Kalendarze książkowe czy interaktywne?

0
703
Kalendarz książkowy i interaktywny
Przydatności książkowych terminarzy nie sposób nie docenić, jednak interesującą propozycją są także coraz popularniejsze kalendarze interaktywne | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Kalendarze personalizowane, czyli specjalne kalendarze na zamówienie, są wdzięcznym materiałem na udany prezent. Przydatności książkowych terminarzy nie sposób nie docenić, jednak interesującą propozycją są także coraz popularniejsze kalendarze interaktywne.

Interaktywność, która ułatwia codzienną pracę grupy

Papierowe kalendarze książkowe są nam na co dzień bardzo przydatne, to nie podlega dyskusji. Można je mieć zawsze przy sobie i są niezastąpione w przypadku osób pracujących samodzielnie. Jeśli ktoś nie przepada za nowoczesnymi technologiami i dostrzega ich wady, to trudno mu zrezygnować z tradycyjnego kalendarza książkowego. Każdy z nas preferuje jakiś format – jedni wolą kalendarze A4, inni zazwyczaj decydują się na kalendarze B5, choć pewne osoby najbardziej chwalą kalendarze A5. Mimo że takie terminarze świetnie sprawdzają się zarówno w pracy jak i już po godzinach, to jednak, sporym ułatwieniem w wywiązaniu się z wielu zawodowych obowiązków są właśnie kalendarze interaktywne. Dlaczego? Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach szybki przepływ informacji, a także stały dostęp do nich, to niezwykle ważna kwestia.

Słowo „interaktywny” każdy z nas słyszał już wiele razy. Warto przybliżyć tu jego znaczenie, choć interaktywność jest definiowana na różne sposoby. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że jest to pojęcie z dziedziny komunikacji i w największym skrócie oznacza wzajemną komunikację i oddziaływanie na siebie różnych stron. Media interaktywne to znaczne udogodnienia dla firm i innych organizacji, w których wiele osób wspólnie pracuje nad mniej lub bardziej skomplikowanymi projektami. Interaktywny kalendarz zatem w wielu przypadkach bardziej sprawdzi się niż tradycyjny kalendarz książkowy. Może się wydawać, że telefony i różne komunikatory online w zupełności wystarczają, aby każdy wiedział, co dzieje się grupie, z którą współpracuje, jednak jeden wspólny konfiguralny i przejrzysty dokument okazuje się niezastąpiony.

Aby zawsze być na bieżąco

Tradycyjne kalendarze książkowe, w tym także kalendarze personalizowane i inne kalendarze na zamówienie rewelacyjnie sprawdzają się, gdy ma się w zwyczaju tworzyć notatki i zaznaczać ważne daty, nie dzieląc się jednak swoimi zapiskami z szerszym gronem współpracowników. Nie zapominajmy jednak, że niemal w każdej firmie szereg wydarzeń i różnych ustaleń dotyczy więcej niż jednej osoby. Dlatego interaktywne kalendarze, za sprawą których jest się na bieżąco z wszelkimi ustaleniami i zmianami, bardzo usprawniają obieg ważnych informacji. Udostępniony kalendarz tego typu pozwala na szybkie planowanie spotkań, urlopów czy wyjazdów, ponieważ można błyskawicznie sprawdzić dostępność pracowników, klientów i innych osób mających dostęp do kalendarza. Dzięki niemu da się edytować i publikować różne dane, mając świadomość tego, że inni też mają do nich dostęp i mogą się do nich odnieść. Interaktywność wiąże się przecież z tym, że nadawca i odbiorca treści są na równoprawnym poziomie i są w stanie w czasie rzeczywistym tworzyć dane, a także poddawać je modyfikacji. Funkcjonalność tych niezwykle praktycznych terminarzy robi wrażenie nie tylko na perfekcjonistach!

Chyba każdy doświadczył już sytuacji, w których trudno było zorganizować pracę grupy – szybko zmieniające się okoliczności związane z projektem, brak osoby odpowiedzialnej za przepływ informacji, zgubiony kalendarz książkowy albo przeoczenie jakiegoś zapisku mogą być przyczynami późniejszych trudności. Na szczęście nowoczesne rozwiązania są po to, by nasza praca była wydajniejsza i mniej stresująca. Interaktywne pola w kalendarzach to rozwiązanie różnych problemów, z którymi na co dzień stykamy się podczas wypełniania codziennych obowiązków. Jednak dla wielu osób kalendarz o książkowym formacie pozostaje czymś absolutnie niezbędnym.


Materiał partnera zewnętrznego