Jak wybrać fotel ergonomiczny?

0
429
mężczyzna pracujący przy komputerze
Dobre krzesło ergonomiczne pozwala w zasadzie wyregulować każdy element | fot.: stocka.adobe.com

Dobre krzesło do komputera to niezwykle istotna sprawa. Nie tylko zapewnia możliwość spokojnej pracy i wygodną pozycję, ale przede wszystkim, wspiera troskę o zdrową postawę oraz brak dolegliwości ze strony kręgosłupa w przyszłości. Podpowiemy jak wybrać fotel ergonomiczny do komputera i podrzucimy ciekawe propozycje do rozważenia.

Ergonomiczny fotel do komputera, to fotel który…?

No właśnie –co oznacza tak często spotykane określenie ergonomicznego mebla? W przypadku fotela to nic innego, jak krzesło dostosowane do anatomicznych potrzeb człowieka. No a ponieważ my, ludzie jesteśmy różni –wysocy, niscy, szczupli, tędzy, mamy także zupełnie inne proporcje ciała -to nie istnieje jedno uniwersalne, ergonomiczne krzesło biurowe. Żeby dopasować krzesła do indywidualnych oczekiwań, producenci zapewnili nam po prostu możliwość dostosowania każdego modelu do sylwetki we własnym zakresie.

Odpowiadając więc na pytanie –ergonomicznyfotel do komputera, to fotel który zapewnia wielopoziomową możliwość regulacji, a uzyskane w ten sposób, idealne dopasowanie do użytkownika, to gwarancja absolutnej wygody.

Krzesła do pracy przy komputerze–sprawdźmy możliwości regulacji

Dobre krzesło ergonomiczne pozwala w zasadzie wyregulować każdy element. Siedzisko może mieć regulowaną głębokość, przesuwane może być również do przodu i do tyłu. Znajdujące się przy nim oparcie powinno mieć możliwość regulacji nachylenia. W nowoczesnych krzesłach wyodrębniona jest również część lędźwiowa i posiada ona osobną regulację. Możliwość regulacji powinien mieć także zagłówek oraz podłokietniki. Te drugie zwykle w kilku płaszczyznach. Oprócz tego oczywiście porządne krzesło musi posiadać również regulację wysokości.

Jaki fotel ergonomiczny do komputera?

Zaczniemy od modelu fotel ERGOHUMAN ENJOY  to wybór dla wymagających użytkowników. Projektanci wspięli się na wyżyny, osiągając kompromis pomiędzy funkcjonalnością a nowoczesnym wzornictwem. Ten flagowy model marki Nowy Styl zbiera najlepsze noty i utrzymuje się na topowych miejscach rankingów.

Siedzisko posiada aż 5 stopni regulacji i jest niezwykle obszerne, oparcie jest regulowane i blokowane w 5 pozycjach, regulowany zagłówek, podłokietniki z wielopłaszczyznową regulacją, a to jeszcze nie koniec! Mechanizm Enjoy umożliwia synchroniczne odchylanie oparcia wraz z siedziskiem. Krzesło biurowe ERGOHUMAN ENJOY posiada siedzisko, oparcie oraz zagłówek z przewiewnej siatki. Układ jezdny jest dostosowany zarówno do twardych, jak i miękkich powierzchni. Wizualnie to doskonały wybór do eleganckiego gabinetu –połączenie klasycznej czerni z podstawą z polerowanego aluminium.

Fotel biurowy jaki wybrać? Sprawdzamy kolejne modele!

Nasz kolejny typ to fotel ergonomiczny UNIQUE ERGOTECH. Krzesło biurowe z szeroką opcją dostosowania do sylwetki: regulacja siedziska (głębokość i wysokość), regulacja wysokości oparcia, regulowany zagłówek oraz podłokietniki (w kilku płaszczyznach). Nieco wyższy, niż w przypadku poprzednika, limit wagowy –maksymalne obciążenie to aż 130 kg.

Krzesła biurowe ERGOTECH to topowa marka, która zdobywa serca użytkowników świetną funkcjonalnością i doskonałym designem. Prezentowany fotel dostępny jest w trzech wariantach:

·Fotel biurowy ergonomiczny UNIQUE ERGOTECHw kolorze subtelnie nowoczesnej bieli.

·Fotel biurowy ergonomiczny UNIQUE ERGOTECHw wydaniu klasycznego połączenia czerni z podstawą z polerowanego aluminium.

·Fotel biurowy ergonomiczny UNIQUE ERGOTECHw wersji stonowanej czerni z czarną podstawą.

Który fotel wybrać? Decyzja należy do ciebie. My jesteśmy pewni, że zarówno fotel ERGOHUMAN ENJOY, jak i UNIQUE ERGOTECH sprawią, że poczujesz zupełnie nowy wymiar komfortu pracy!

Materiał partnera