Jak uprzyjemnić sobie naukę języka angielskiego?

0
1166
Doskonałym uzupełnieniem nauki są wyjazdy i spotkania językowe | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Znajomość języka angielskiego jest dziś w wielu branżach standardem na rynku pracy. Osoby, które chcą zajmować znaczące stanowiska w przedsiębiorstwach, muszą wykazać się umiejętnościami językowymi na wysokim poziomie. Często jednak mimo chęci i starań nauka angielskiego jest mało efektywna i momentami nudna. Jakimi sposobami można uprzyjemnić sobie podnoszenie kompetencji językowych?

Oglądanie filmów i czytanie gazet

Najważniejsze w efektywnej nauce języka obcego jest otoczenie się nim w życiu codziennym. Sprawdzoną metodą na szybkie i widoczne efekty jest oglądanie filmów w oryginale i czytanie prasy. Podczas seansów należy zrezygnować z polskich napisów, które jedynie rozpraszają widza i odwracają uwagę od angielskiego. Na początku, dla ułatwienia można oglądać filmy z angielskimi napisami, które pomogą zrozumieć szybkie dialogi. Z czasem język angielski będzie odbierany przez mózg naturalnie i oglądanie kina anglojęzycznego stanie się prawdziwą przyjemnością. Dodatkowo, warto czytać magazyny w języku angielskim, literatura pomaga w krótkim czasie przyswoić nowe słownictwo. Najlepiej zdecydować się na gazety o tematyce, która nas interesuje, nie muszą to być dzienniki, bardzo dobrze sprawdzą się np. magazyny o sztuce, filmie, muzyce czy psychologii.

Obozy językowe za granicą

Świetnym pomysłem na podniesienie swoich kompetencji językowych jest udział w obozie. Wiele szkół, które proponują takie wyjazdy, organizuje wycieczki nad morze, albo w góry. Alternatywą jest Angloville, czyli „Angielska Wioska”, która proponuje kursy w najpiękniejszych miejscach na świecie: w Anglii, Irlandii Polsce i na Malcie. Udział w takim obozie to doskonała okazja na przyswojenie nowych umiejętności językowych, podniesienie swojej pewności siebie podczas angielskich konwersacji oraz możliwość zobaczenia malowniczych zakątków świata. Wiele niezbędnych informacji dotyczących wyjazdów znajduje się na: https://angloville.pl/na-malcie/. Jest to świetny sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Dzięki takim wyjazdom można poznać kulturę, styl życia native speakerów i dodatkowo wypocząć w pięknych miejscach. Szczególnie wakacje dają sposobność na relaksacyjno-edukacyjną wycieczkę.

Spotkania językowe

Ogromny progres w konwersacjach po angielsku można zauważyć, biorąc udział w spotkaniach językowych. Takie meetingi są organizowane w wielu miastach w Polsce, a wstęp na spotkania jest bezpłatny. W mediach społecznościowych istnieją specjalne grupy, na których organizatorzy informują o dacie i miejscu kolejnego spotkania. Najczęściej meetingi odbywają się w barach, albo pubuch i jest to czas na luźne konwersacje i relaks przy kuflu piwa.

Jak widać, nauka języka angielskiego wcale nie musi być nudna. Najważniejsze jest to, by otoczyć się nim na co dzień. Szybki efekt przyniesie z pewnością zmiana języka menu w telefonie i na komputerze. Doskonałym uzupełnieniem nauki są wyjazdy i spotkania językowe.


Materiał partnera zewnętrznego