Jakie pytania zadać sobie przed kredytem?

0
6345
Mężczyzna i pieniądze w portfelu
Polacy chętnie korzystają z kredytów bankowych, ale często mają też problem z terminową spłatą zobowiązania. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

W najbliższym czasie planujesz zaciągnąć kredyt bankowy? Zanim złożysz wniosek, dokładnie przeanalizuj swoją sytuację materialną, potrzeby oraz oczekiwania. Sprawdź, na jakie pytania warto sobie odpowiedzieć,  aby udzielone przez bank wsparcie finansowe nie przyniosło więcej kłopotów niż korzyści.

Polacy chętnie korzystają z kredytów bankowych, ale często mają też problem z terminową spłatą zobowiązania. Być może podjęta przez nich decyzja nie była do końca przemyślana lub nie porównali dostępnych ofert. Aby nie popełnić podobnych błędów, przeanalizuj oferty w porównywarce finansowej Rankomat, a następnie udziel odpowiedzi na poniższe pytania. To pomoże w podjęciu słusznej decyzji.

  1. Jaka wysokość raty mnie interesuje?

Zależy ci na tym, aby kredyt móc spłacić bez żadnych problemów? Dopasuj wysokość raty do aktualnej sytuacji materialnej. Im będzie ona niższa, tym będzie stanowić mniejsze obciążenie dla domowego budżetu.

  1. Jaka kwota kredytu będzie wystarczająca?

Banki proponują kredyty o różnej maksymalnej wysokości. Ty jednak nie musisz wnioskować o najwyższą dostępną kwotę. Weź pod uwagę przede wszystkim swoje potrzeby, a następnie możliwości finansowe.

Nawet, jeśli Twoja zdolność kredytowa pozwala na zaciągnięcie dużo wyższej kwoty niż planujesz, nie decyduj się na takie rozwiązanie. Pamiętaj, że cały kredyt – powiększony o odsetki – będzie trzeba zwrócić bankowi.

  1. Czy będę w stanie spłacić kredyt w możliwie najkrótszym czasie?

Przed zaciągnięciem zobowiązania zastanów się, jak szybko chcesz spłacić zobowiązanie? Zależy Ci na jak najszybszym uregulowaniu kredytu? A może Twoim priorytetem jest uzyskanie jak najniższych rat?

Najlepszy kredyt na finanse.rankomat.pl możesz dopasować ofertę do swoich indywidualnych oczekiwań. Dokładnie przeanalizuj dostępne rozwiązania i sprawdź, na jaki okres maksymalnie możesz zaciągnąć zobowiązanie i ile wyniesie miesięczna rata. Jeśli będzie niska, sprawdź jak wzrośnie skracając okres kredytowania.

  1. Czy poradzę sobie ze spłatą zobowiązania w razie przejściowych trudności finansowych?

Teraz jesteś w dobrej sytuacji finansowej i na ten moment będziesz w stanie spłacać wysokie raty. Rozważ jednak każdy przypadek – weź pod uwagę ewentualność, kiedy sytuacja materialna nagle się pogorszy. Czy w takiej sytuacji będziesz w stanie uregulować raty w terminie? Jeśli nie, już teraz rozważ obniżenie wysokości miesięcznego zobowiązania.

Jeżeli odpowiesz na powyższe pytania, wówczas podjęcie decyzji o kredycie będzie w 100% przemyślane. Zwiększy to prawdopodobieństwo, że zaciągnięte zobowiązanie spłacisz bez żadnych problemów.


Materiał partnera zewnętrznego