Jak szybko i tanio przesłać pieniądze za granicę?

0
908
Waluty
Aby przesłać pieniądze za granicę, warto skorzystać najpierw z wymiany waluty. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Przelewy zagraniczne to nie jest tylko domena banków. Coraz więcej podmiotów na rynku realizuje tę usługę. Pojawiły się także konkurencyjne oferty cenowe za przelewy zagraniczne. Warto tutaj sprawdzić ofertę kantorów internetowych, które też wprowadziły tę usługę do swoich serwisów.

Aby przesłać pieniądze za granicę, warto skorzystać najpierw z wymiany waluty, gdyż w przeciwnym przypadku, chcąc wysłać z naszego konta złotówkowego funty do Wielkiej Brytanii, bank przewalutuje nam pieniądze po swoim, często wysokim kursie i jeszcze zapłacimy opłatę za przelew międzynarodowy.

Można zatem skorzystać z tańszej opcji, którą są kantory internetowe. Walutomat.pl oferuje nie tylko tanią wymianę euro, dolarów, funtów czy franków szwajcarskich. Umożliwia także właśnie przelewy międzynarodowe do 33 krajów w Europie. Cennik zaczyna się tutaj od 4 zł. W zależności od waluty opłaty są inne, pod linkiem https://www.walutomat.pl/przelewy-zagraniczne/ można sprawdzić jakie. Walutomat.pl ma także bardzo konkurencyjne ceny przelewów w trybie OUR, oraz ceny przelewów przyspieszonych.

Co zatem zrobić by przesłać pieniądze z Walutomatu za granicę? Najpierw należy zarejestrować się w serwisie, podać swoje dane osobowe i zasilić konto na wymianę waluty. Serwis jest społecznościową platformą wymiany walut, więc system dobiera automatycznie oferty innych użytkowników z najlepszymi kursami lub użytkownik może sam wystawić swoją ofertę. Po wymianie waluty nie trzeba jej wypłacać na konto, a właśnie od razu można przesłać ją na konto innej osoby, także za granicę. W ramach jednej sesji mamy zarazem tanią wymianę waluty i jej zagraniczny przelew. Oszczędzamy dzięki temu nie tylko pieniądze, ale czas na dokonanie transferu.

Czy korzystanie z przesyłania pieniędzy przez kantory internetowe jest pewne i bezpieczne? Walutomat.pl posiada licencję Krajowej Instytucji Płatniczej wydawaną przez Komisję Nadzoru Finansowego. To gwarancja wysokiego zaufania do danego podmiotu i potwierdzenie jej wiarygodności. Poza tym kantory internetowe zabezpieczone są jak platformy bankowe, posiadają zaszyfrowane strony i zabezpieczenia na najwyższym poziomie. Przed wyborem platformy wymiany walut warto też sprawdzić liczbę klientów, których obsługuje, opinie o firmie oraz nagrody i certyfikaty jej przyznane.


Materiał partnera zewnętrznego