Wypożyczanie samochodu w trakcie zimy – o czym warto pamiętać?

0
512
wynajem auta zima
Podróżowanie w zimie wypożyczonym samochodem jest tak samo lub nawet bardziej bezpieczne, niż jazda własny autem | fot.: materiał partnera

Sezon zimowy to dla wielu osób czas różnorodnych wyjazdów – Święta Bożego Narodzenia, sylwester, ferie w górach czy weekendowe wypady na narty wiążą się z koniecznością przejechania wielu kilometrów. Z tego względu sporo osób nieposiadających własnego środka transportu rozważa wynajęcie auta. Czy to dobry pomysł?

Samochód na zimowe wyprawy

Bez wątpienia samochód jest najlepszym i najbardziej komfortowym środkiem transportu. Nie wymaga wcześniejszej rezerwacji biletów, nie ma opóźnień, pozwala na zabranie takiej ilości bagażu, jakiej potrzebujemy. Na dodatek sami wyznaczamy trasę, decydujemy o ilości postojów i podróżujemy jedynie w gronie najbliższych osób. Ten ostatni argument nabiera szczególnego znaczenia teraz, w czasie pandemii, gdy dbamy o zachowanie dystansu społecznego i do minimum ograniczamy kontakty z obcymi. Co jednak jeśli nie posiadamy własnego pojazdu lub obawiamy się, że nie sprawdzi się on na wybranej przez nas trasie? Z pomocą przychodzą liczne wypożyczalnie samochodów.

Czy wypożyczenie to dobry pomysł?

Dobre, cieszące się renomą wypożyczalnie posiadają szeroką gamę pojazdów, które zaspokoją potrzeby wszystkich użytkowników. Małe, kompaktowe auta idealnie sprawdzą się podczas jazdy miejskiej – są ekonomiczne, zwrotne i łatwo je zaparkować nawet przy zatłoczonych ulicach w centrum lub na parkingu pod galerią handlową. Natomiast SUV-y i kombi to komfortowa opcja na dalsze, rodzinne podróże. Ich niewątpliwymi zaletami są przestronne wnętrze i pojemny bagażnik. Oczywiście wszystkie dostępne w wypożyczalniach samochody są w pełni sprawne i dostosowane do warunków panujących na drodze. Obowiązkowo posiadają nowy komplet opon zimowych, zazwyczaj również wspomaganie kierownicy. Niektóre modele zostały wyposażone w dodatkowe udogodnienia, takie jak np. podgrzewanie foteli czy kierownicy. Wyjeżdżając w bardziej wymagające rejony, np. w góry, można również wybrać samochód z napędem 4×4. Za dodatkową opłatą możliwe jest wypożyczenie GPS-u. Dużą zaletą samochodów z wypożyczalni jest też fakt, że zawsze są one czyste i zadbane, a w czasie trwania pandemii również regularnie dezynfekowane. Szukając najlepszej wypożyczalni, warto zwrócić uwagę na firmę Flex Rent a Car. Istnieje ona na rynku i posiada oddziały w wielu miastach. Nawet jeśli mieszkacie na wybrzeżu i planujecie zimowy wypad w góry, możecie skorzystać z jej usług. Wypożyczalnia samochodów Flex Rent znajduje się w Gdańsku, w okolicy terminala lotniczego oraz Dworca PKP.

O czym jeszcze pamiętać?

Podróżowanie w zimie wypożyczonym samochodem jest tak samo lub nawet bardziej bezpieczne, niż jazda własny autem. Każdy pojazd jest w doskonałym stanie pod względem technicznym, wiele jednak zależy od rozwagi kierowcy. Warto zwrócić uwagę na fakt, że to właśnie nieodpowiedzialne zachowanie na drodze jest przyczyną większości wypadków, również tych w okresie zimowym. Wybierając się w podróż, należy więc pamiętać o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, by nie narażać bezpieczeństwa swojego i bliskich.


Materiał partnera zewnętrznego