Wynajem busa – z kierowcą czy bez?

0
1095
Dzisiejsze usługi transportowe charakteryzują dwie rzeczy, które wzajemnie się uzupełniają. To dynamiczny rozwój wspomnianej branży oraz stale rosnąca popularność wśród osób, które chętnie skorzystają z wynajmu autokaru, vana lub busa | fot.: Fotolia

Nie da się zaprzeczyć, że żyjemy w czasach wysoko rozwiniętych standardów komunikacyjnych. I nie chodzi jedynie o dostępne środki lokomocji, ale również o współcześnie oferowane usługi transportowe. W tym aspekcie coraz większą popularność zdobywa możliwość wypożyczenia busa, vana czy autokaru. Warto jednak wiedzieć, że istnieją różne opcje wynajmu pojazdu. Na czym one polegają i w jakich sytuacjach najlepiej się sprawdzają?

Wypożyczenie busa lub autokaru – jedno rozwiązanie na wiele okazji

Dzisiejsze usługi transportowe charakteryzują dwie rzeczy, które wzajemnie się uzupełniają. To dynamiczny rozwój wspomnianej branży oraz stale rosnąca popularność wśród osób, które chętnie skorzystają z wynajmu autokaru, vana lub busa. I trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę fakt, w jak wielu sytuacjach takie rozwiązanie okazuje się niezwykle skuteczne i komfortowe. Wynajęty pojazd może w znakomity sposób usprawnić realizację przeróżnych planów czy uświetnić niejedną, ważną okazję. Wystarczy wspomnieć choćby o transporcie podczas wieczorów panieńskich i kawalerskich czy dojeździe na uroczystość weselną, wycieczkach szkolnych, podróżach turystycznych bądź wyjazdach firmowych – a to zaledwie kilka spośród mnóstwa przykładów. Jednocześnie należy dodać, że dzisiejsze, wypożyczane autokary bądź busy potrafią oferować naprawdę atrakcyjne standardy techniczne, zapewniające pasażerom komfort i przyjemność podczas jazdy. Ponadto, tego typu pojazd często można wynająć na różnych warunkach. Przede wszystkim jednak – albo sam pojazd, albo wraz z kierowcą.

Wynajem autokaru razem z kierowcą

Tego typu rozwiązanie posiada wiele atutów, zwłaszcza w przypadku większej, zorganizowanej grupy osób. Wypożyczenie autokaru wraz z kierowcą pozwala zdjąć z siebie część obowiązków. Pomijając już fakt, że nie każdy posiada uprawnienia do prowadzenia takiego pojazdu (prawo jazdy, kategoria D), to dodatkowo nikt nie musi czuć się obciążony stresem i odpowiedzialnością za transport pasażerów. Udział w podróży doświadczonego, wykwalifikowanego kierowcy, który dotrze o czasie zarówno na miejsce zbiórki, jak i do punktu docelowego, to dodatkowy komfort dla osób udających się w trasę. Taka możliwość znakomicie sprawdza się w przypadku dalszych i dłuższych wypraw. Czy są jakieś słabsze strony wynajmu autokaru z kierowcą? Jeśli konkretna grupa pasażerów okaże się niezbyt liczna, to z pewnością koszty takiej usługi będą wyższe. Ale wtedy możemy skorzystać z innego rozwiązania.

Wynajem busa bez kierowcy

Jeśli wybieramy się niedużą grupą na wypad weekendowy czy po prostu chcemy w danym dniu gdzieś sprawnie dotrzeć, a wciąż zależy nam na wygodnej podróży – możemy też wypożyczyć mikrobus, pozwalający nam na zabranie do 9 osób. Zgodnie z przepisami, tego typu pojazd jest w stanie prowadzić osoba z uprawnieniami kategorii B, a więc często jest to ktoś z grupy biorącej udział w wycieczce. Rezygnacja z dodatkowego kierowcy pozwala zaś obniżyć wydatki na tego typu usługi. Z tym wariantem wiąże się jednak odpowiedzialność za stan wypożyczanego pojazdu. Dlatego wynajem busa bez kierowcy może mniej przypaść do gustu osobom, które wolą zostawić za sobą niepokój o warunki jazdy i bezpieczeństwo pasażerów.

Jednak bez względu na to, jaki wariant wybierzemy, z pewnością pomoże on zagwarantować odpowiedni wymiar komfortu podczas podróży. Warto też wcześniej zorientować się w dostępnych ofertach, by finalnie skorzystać z propozycji sprawdzonej, zaufanej firmy, zapewniającej dobry standard użytkowanych busów i autokarów, wykwalifikowaną kadrę kierowców oraz wysokiej jakości usługi transportowe.

 

Artykuł powstał we współpracy z http://www.m-bus.com.pl – wynajem busów Kraków