Wakacyjny wyjazd? Zabezpiecz samochód!

0
2636
Kobieta w samochodzie
Nie tylko fizyczne zabezpieczenia zwiększają poczucie bezpieczeństwa na wakacyjnym urlopie. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Przygotowując się do wakacyjnego wyjazdu, dopnij wszystko na ostatni guzik, żeby w trakcie urlopu móc jedynie wypoczywać i nie przejmować się zagrożeniami. W tym artykule poznasz różnorodne, mniej lub bardziej skuteczne sposoby fizycznego o elektronicznego zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą. Jedno jest pewne – lepiej zainwestować niż później żałować!

Ubezpiecz i zabezpiecz

Nie tylko fizyczne zabezpieczenia zwiększają poczucie bezpieczeństwa na wakacyjnym urlopie. Wyjazd, szczególnie w dalsze strony, powinien być ochraniany nie tylko poprzez odpowiednio dobraną polisę assistance, ale także poprzez ubezpieczenie samochodu od kradzieży, czyli autocasco lub minicasco. Dziś dowiedz się jednak, jak zainwestować w wyposażenie auta, żeby zagrać potencjalnym złodziejom na nosie.

Klasyczne blokady opóźniające kradzież

Na każde zabezpieczenie profesjonalni złodzieje znajdują obejście, jednak nie da się ukryć, że rozwój technologii coraz bardziej utrudnia perfidną i szybką kradzież. To dobra wiadomość, jeżeli nie chcesz paść ofiarą na wakacjach, gdzieś pod hotelem czy restauracją.

Dobrym pomysłem wydaje się wyposażenie auta w dodatkowy kluczyk blokujący skrzynię biegów lub kierownicę. To mechaniczne zabezpieczenie, którego nie da się złamać w kilka sekund. Skąd wziąć na nie pieniądze? Choćby poprzez oszczędności wynikające z wyboru najtańszej polisy. Sprawdź możliwości, jakie daje internetowy kalkulator ubezpieczenia samochodu.

Do standardowych elementów wyposażenia większości samochodów zaliczamy także autoalarmy, które donośnym sygnałem mogą rozproszyć włamywacza lub obudzić Cię ze snu. Na dobrą sprawę nie stanowią jednak jakiegoś znakomitego zabezpieczenia, chyba że w zaawansowanych wariantach, np. z kodowaniem sygnału lub powiadomieniami SMS.

Nowocześnie i skutecznie

Czymś, co skutecznie zatruwa życie złodziejom aut, jest immobiliser, także stający się standardem w nowych samochodach. Jednakże powszechnie znane zabezpieczenia zawsze znajdują swoich „dekoderów” na całym świecie. Jeśli więc chcesz się czuć maksymalnie bezpiecznie podczas wakacyjnego wyjazdu, zastanów się nad inwestycją w jeszcze inne elementy wyposażenia.

Do polecanych należy na przykład przełącznik odcinający zapłon, który dobrze ukryty, nie pozwala na bezczelną kradzież samochodu wprost z parkingu czy garażu. Polecamy także lokalizatory GPS – są do kupienia już za kilkaset złotych i dają szansę namierzenia auta z dokładnością co do kilku metrów. Świetna sprawa, jeśli nie zamierzamy popuścić złodziejom nawet poza granicami naszego kraju. Oczywiście i to zabezpieczenie nie jest doskonałe – można je odnaleźć i wyrzucić albo skutecznie zagłuszać sygnał. Niemniej jednak im więcej zabezpieczeń, tym bardziej swobodny urlop!


Materiał partnera zewnętrznego