Czym jest detailing samochodowy? Dlaczego warto się na niego zdecydować?

0
511
detailing samochodu
Fachowo i rzetelnie wykonany detailing samochodu może przynieść naprawdę zaskakujące rezultaty | fot.: stock.adobe.com

Detailing samochodowy to określenie zaawansowanej kosmetyki samochodowej. Kiedy warto się na nią zdecydować? Jakie są zalety takiego detailingu? Kwestie te zostaną omówione w niniejszym artykule. 

Detailing samochodowy – co to jest?

Na początku warto wspomnieć, na czym w ogóle polega omawiany detailing samochodowy. Opiera się na czyszczeniu, pielęgnacji, nabłyszczaniu, a czasem również naprawie niektórych elementów metalowych, szklanych, gumowych, z tworzyw sztucznych, a także skórzanych i drewnianych. Osoba zajmująca się detailingiem pojazdu, może go też zabezpieczyć przed ewentualnymi zabrudzeniami i uszkodzeniem. Stosuje się tu specjalnie dobrane materiały do czyszczenia wymienionych materiałów i powierzchni. Można go wykonywać ręcznie, oraz z wykorzystaniem drobnych urządzeń, takich jak myjka, czy polerka. Cały proces rozpoczyna się dokładnym myciem nadwozia ze wszystkich zanieczyszczeń. W detailingu samochodowym najczęściej wykorzystuje się środki czyszczące w postaci szamponów z woskiem, a także aktywną pianę z neutralnym pH. Często też opony mogą zostać zdemontowane w celu dokładnego wyczyszczenia. Czyszczenie felg, woskowanie, nabłyszczanie opon, oraz mycie zacisków hamulcowych. Po zamontowaniu opon zastosować można dodatkowe środki na nadwozie, takie jak np. glinka lakiernicza. Dodatkowe elementy to usuwanie różnych niedoskonałości lakieru, a także pozbywanie się rys i czyszczenie końcówek od wydechów. Mogą być również czyszczone reflektory, a cały lakier zabezpieczony specjalnymi preparatami ochronnymi, takimi jak wosk, oraz powłoki ceramiczne. Są to często stosowane w detailingu sposoby zabezpieczania lakieru. Nabłyszcza się też inne elementy, np. uszczelki, czy chromowane elementy i bardzo dokładne sprzątanie wnętrza samochodu wraz z odnową tapicerki na życzenie klienta. 

detailing samochodu co to jest
Detailing samochodowy to określenie zaawansowanej kosmetyki samochodowej | fot.: stock.adobe.com

Detailing samochodu – czy warto? 

Czy warto decydować się na detailing samochodu i kiedy najlepiej to zrobić? Przede wszystkim, warto podkreślić, że należy korzystać tylko z usług doświadczonych osób. Wówczas zyskać można pewność, iż ta zaawansowana kosmetyka samochodowa zostanie przeprowadzona należycie i z zadowalającym rezultatem. Biorąc pod uwagę różne warunki atmosferyczne i pogodę w poszczególne pory roku, taki detailing samochodowy może okazać się bardzo pomocnym rozwiązaniem. Omawiany detailing sprawdzi się świetnie po zimie, albo pyle i gradobiciach. To także dobre rozwiązanie dla starszych samochodów, które mogą zostać skuteczne odnowione. Każde wgniecenia i zarysowania mogą zostać bezpiecznie usunięte w trakcie wykonywanej kosmetyki samochodu. Fachowo i rzetelnie wykonany detailing samochodu może przynieść naprawdę zaskakujące rezultaty. To właśnie w przypadku samochodów używanych, uzyskane efekty będą najbardziej spektakularne. Detailing samochodowy często całkowicie odmienia pojazdy i pozwala znacząco poprawić ich wizualną stronę. Poprawione może zostać także wnętrze samochodu, co jednocześnie pozwala poprawić ogólny komfort jazdy. Zyskuje się również pewność, że powłoka lakieru nie zostanie naruszona, jak w przypadku użytkowania myjni szczotkowych. Osoba posiadająca odpowiednią wiedzę dokładnie wyczyści cały samochód bez ryzyka uszkodzenia lakieru. 

Jak widać, detailing samochodowy to rozbudowana kosmetyka pojazdów, która pozwala na skuteczne ich odnowienie i zabezpieczenie na przyszłość. 

PBĄ