Wichry zimy i House of the Dragon – co wiadomo o nadchodzących dziełach literackich i filmowych z uniwersum Gry o Tron?

0
3764
House of the Dragon
Na rok 2022 planowana jest premiera serialu "House of the Dragon". Ma on stanowić prequel "Gry o Tron" i opowiadać dzieje rodu Targaryenów oraz wydarzenia, które miały miejsce w Westeros prawie 200 lat przed historią znaną serialowym fanom | fot.: stock.adobe.com

Cykl książek fantasy stworzony przez George’a R.R. Martina pozyskał rzesze fanów z różnych zakątków świata. Zarówno literackie, jak i serialowe przygody mieszkańców Westeros od lat zachwycają widzów i czytelników. Ostatnia spośród wydanych do tej pory części cyklu ukazała się na rynku w roku 2011. Ponieważ tom „Taniec ze smokami” nie stanowi zakończenia sagi, fani od 10 lat wypatrują kolejnych części. Autor wciąż zapewnia, że prace nad kolejną książką postępują. W przygotowaniu jest również osadzony w fantastycznym świecie serial. Co wiadomo na temat nadchodzących dzieł z uniwersum?

Kiedy ukażą się „Wichry zimy”?

W ciągu kilku ostatnich lat, pisarz wielokrotnie sugerował, kiedy ukończy kolejną książkę z sagi „Pieśń lodu i ognia”. Warto wiedzieć, że wspomniany tom ma być przedostatnim w serii literackiej. Autor zapowiada jeszcze jedną pozycję, która zakończy cykl. „Wichry zimy”, bo pod takim tytułem ma ukazać się oczekiwana powieść, miały mieć swoją premierę w roku 2020. George R.R. Martin nie podołał jednak ukończeniu książki na czas. Osoby, które przeczytały dotychczasowo powstałe tomy sagi z pewnością zdają sobie sprawę z wielowątkowości i niezwykłego rozbudowania fabuły. Podsumowując rok 2020 na swoim blogu, autor zapewnił, że pomimo nastania trudnych czasów, udało mu się napisać kilkaset stron. Miniony rok uznał za najbardziej produktywny, jeśli chodzi o pracę nad wspomnianym tomem. To z pewnością obiecująca informacja. Pisarz wspomniał również, że przed nim wciąż kolejne setki stron do zapisania. Postanowił też nie podawać przypuszczalnej daty ukończenia dzieła, aby fani nie uznali jego spekulacji za obietnicę. Ze względu na postępujące prace, pojawienie się powieści jeszcze w tym roku kalendarzowym nie jest jednak wykluczone. Jakie informacje z pewnością ucieszą fanów „Gry o Tron”?

Serial o rodzie Targaryenów – postępy w pracy

Choć seria książek nadal nie została ukończona, serial na jej podstawie doczekał się już swojego finału. Autor zapewnia jednak, że książkowe losy bohaterów odbiegają od wydarzeń przedstawionych w ekranizacji. Finał serialu nie zakończył jednak współpracy pomiędzy HBO i Martinem. Na rok 2022 planowana jest premiera serialu „House of the Dragon”. Ma on stanowić prequel „Gry o Tron” i opowiadać dzieje rodu Targaryenów oraz wydarzenia, które miały miejsce w Westeros prawie 200 lat przed historią znaną serialowym fanom. Dzięki nim możliwe będzie prześledzenie losów dynastii, z której wywodzi się Daenerys. Osoby z niecierpliwością wyczekujące produkcji mogą obawiać się, czy sytuacja związana z pandemią nie spowoduje opóźnień na planie. W internecie pojawiły się już jednak pierwsze zdjęcia z planu. W ostatnim tygodniu kwietnia filmowcy wraz z aktorami zostali zauważeni na jednej z plaż w Wielkiej Brytanii.

Data planowanego ukazania się „Wichrów zimy” wciąż nie została dokładnie określona. Osoby oczekujące pojawienia się książki mogą być jednak pewne, że autor wciąż pracuje nad projektem i robi postępy. Fakt, że prace nad nowym serialem ruszyły pomimo trudnej sytuacji z pewnością jest dużym pocieszeniem. 

MRY